Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Jemně zbarvený přírodní růženín z Dolních Borů

Pohledný vzorek přírodního růženínu z vyhlášeného českého naleziště Dolní Bory (Vysočina).

Jedná se o středně velký růženín, který je částečně průsvitný. Kámen se může pochlubit půvabným středně růžovým zbarvením, který místy přechází do šedých až mléčných odstínů. Toto hezké zbarvení kamene samozřejmě nejvíce vynikne pokud jej nasvítíte sluníčkem nebo baterkou.

Tento růženín jsme stejně jako naprostou většinu námi zde nabízených minerálů osobně nalezli, takže Vám ručíme za jeho pravost i jasný původ.

———————————————————————————— 

Místo nálezu: Dolní Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 63 x 44 x 31 mm

Váha: 110 g

———————————————————————————— 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 ————————————————————————————

Poučná a zajímavá poznámka k barevným odstínům růženínů

Většina lidí si myslí, že růženíny mají podle svého názvu pouze růžovou barvu, jejich zbarvení je však často daleko rozmanitěšní. Nejčastěji se v přírodě samozřejmě vyskytují velmi jemně růžové kamínky, vzácněji pak i ty středně nebo dokonce sytě růžové. Některé růženíny se však pyšní i netradičním fialovým nádechem, ojediněle jsou dokonce celé sytě fialové. Mnohdy se pak tyto růžové a fialové odstíny vzájemně mísí a prolínají, takže některé kousky vypadají opravdu zajímavě.

Pokud růženín leží dlouhé roky na přímém slunci a to ať už na poli nebo například na zahradní skalce či na parapetu za oknem, jeho krásné růžové či fialové zbarvení se postupně vytratí a kamínek zšedne.

Velice důležité také je, za jakých světelných podmínek se na daný kámen díváte. Někdy má růženín skutečně krásnou barvu, ale pokud si jej prohlížíte někde ve stínu či doma (večer) pod umělým osvětlením, tato barva zdaleka tak nevynikne a kámen i přes to že má opravdu kvalitní zbarvení nepůsobí příliš atraktivně. Nejvíce krása těchto kamenů totiž vynikne na sluníčku. Některé růženíny vypadají dobře i pokud je nasvítíte například baterkou, záleží však na intenzitě a barevné teplotě světla.

Mnohdy se stává, že lidé chodí po zoraném poli když je například zataženo a žádný nalezený růženín se jim nelíbí. Pokud by se však na ty samé kamínky dívaly na sluníčku jistě by změnili názor.

————————————————————————————

Další české přírodní růženíny najdete v naší prodejní sekci » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních růženínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 24060
280 Kč –35 % 180 Kč
Jemně zbarvený přírodní růženín z Dolních Borů
ruzenin obrazek 1
280 Kč –35 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty

ruzenin velky prirodni cesky kamen mineral nerost vysocina bory prodej obrazky 1
1 400 Kč
1 900 Kč (–26 %)
18691