Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Krystal Alpského křišťálu na křemenno-albitové podložce

Pěkná ukázka přírodního křišťálu pocházející z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky cca 3000 m.n.m.

Jde o slušně velký krystal křišťálu, který má solidně zachovalé obvodové stěny i samotnou špici. Tato špice je sice z jedné strany výrazněji odštípnutá (takto už byl kámen nalezen), ale krystal jako celek působí moc hezkým dojmem.

Horní polovinu / třetinu tohoto krystalu tvoří výhradně křišťál, níže je pak krystal již výrazněji zakalený mléčně bílým křemenem. Krystal lze sluníčkem či baterkou i skvěle prosvítit a částečně nahlédnout do jeho horní třetiny (vnitřního světa).

Samotná barva křišťálu má typický bílý odstín s pouze velmi nepatrným kouřovým nádechem. Povrch špice je pak decentně pokrytý slabounkým povlakem nazelenalého chloritu, který je pro Alpské křišťály typický.

Krystal je narostlý respektive přirostlý k podložce tvořené křemenem a bílým albitem. Můžete zde však objevit ještě několik menších až drobných krystalků křišťálu a to konkrétně hned čtyři slušně zachovalé kousky. Částečně lze tedy tento vzorek označit i jako srostlici krystalů.

Celkově jde o poctivý kus křišťálu za rozumný peníz. Pokud tedy máte rádi větší vzorky, ale nechce se vám příliš utrácet, tento kousek by pro vás mohl být tou pravou volbou.

———————————————————————————— 

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: cca 85 x 85 x 55 mm

Váha: 383 g

———————————————————————————— 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

» Křišťál - zajímavosti a další nabídka «

» Křemen - účinky, vlastnosti, význam «

» Krystalové drůzy a srostlice «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Náš příběh «

———————————————————————————— 

Příběh kamene...

Tento pozoruhodný kousek křišťálu pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

————————————————————————————

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 26274
1 450 Kč
Krystal Alpského křišťálu na křemenno-albitové podložce
kristal krystal srostlice alpy mont blanc kamen prirodni prodej 1
Alpy
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty