Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Kvalitní citrín s podmanivou barvou precizně zasazený ve stříbrném přívěsku

Exkluzivní stříbrný přívěsek s přírodním citrínem pocházejícím z uznávané šutrácké lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o skutečně kvalitní kousek citrínu, který má zajímavý tvar placičky.

Povrch kamene je celý matný, lehce až sametově ohlazený a příjemný na dotek.

Kamínek je celý krásně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a i když kvůli mírně omletému zevnějšku nelze nahlédnout zcela dovnitř, tak i přes to je velmi dobře patrné, že citrín ukrývá vysokou až drahokamovou vnitřní čistotu.

Velmi elegantní a podmanivá je pak samotná barva kamene, která má úžasný jemně až středně žlutý odstín. Nejvíce samozřejmě toto jedinečné zbarvení citrínu vynikne, pokud je mokrý a na sluníčku, což je skvěle zachyceno na posledních třech fotografiích (celkem je u vzorku 9 snímků).

Tento přírodní citrín rozhodně patří mezi ty estetičtější a hodnotnější kousky. V kombinaci s luxusním a propracovaným zasazením do stříbrného přívěsku se z tohoto už tak kouzelného kamínku stává skutečný skvost, který uspokojí i ty náročnější z vás. Tento exkluzivní přívěsek si samozřejmě můžete zakopit nejen pro sebe, ale můžete tímto originálním šperkem obdarovat i někoho ze svých blízkých. Výborně se tento klenot hodí například k událostem jako je kulaté životní jubileum, svatba či narození dítěte.

Citrín zasazený v tomto přívěsku potěší především ty z vás, jenž máte rádi větší kamínky.

————————————————————————————

Citrín je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Citrín navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra, pláty stříbra se zajímavou povrchovou úpravou či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli představu o velikosti daného přívěsku. Pod každým popisem kamene či přívěsku s ním také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry kamene: 42 x 30 x 11 mm

Váha přívěsku: 27 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Další stříbrné přívěsky s českými přírodními citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 22485
3 420 Kč
Kvalitní citrín s podmanivou barvou precizně zasazený ve stříbrném přívěsku
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty