Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Luxusní surovina citrínu s jemně zlatavou barvou

Vysoce kvalitní kousek pravého českého citrínu pocházející z uznávané šutrácké oblasti Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Tento citrínek se díky svým slušným rozměrům řadí již mezi ty středně velké vzorky, takže ve sbírce se rozhodně neztratí a krásně vynikne. Solidní velikost však není zdaleka to jediné co tento úžasný citrín nabízí.

Kamínek je pomocí baterky či sluníčka celý výborně průsvitný. Díky tomu že je pak téměř celý jeho povrch lesklý, lze při tomto prosvícení i poměrně dobře nahlédnout dovnitř a pozorovat tak pestrý a bohatý vnitřní svět.

Ten ukrývá nejen velice slušnou čistotu, ale také množství nejrůznějších úkazů v podobě mlhovinových závojů či peříček.

Jak každý z vás jistě ví, u citrínů je jedním z nejdůležitějších aspektů jejich barva a právě i v tomto ohledu tento kamínek opravdu vyniká. Pyšní se totiž přirozeným ale velice kvalitním světle až středně žlutým odstínem s půvabnými zlatavými tóny.

V poslední řadě je ještě nutné zmínit, že citrínek je v jedné menší pasáži netradičně pokrytý drobnými šupinkami muskovitu. Tyto malinké lupínky jsou patrné nejen na povrchu ale dokonce jakoby i částečně zarůstají do samotného citrínu. Tato malá přítomnost muskovitu však rozhodně nijak nekazí celkový nádherný dojem z citrínu, jde spíše o zajímavost, protože citrín a muskovit (slída) se v naší přírodě společně vyskytují pouze vzácně.

Tento jedinečný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, aby na našem e-shopu byl co nejširší sortiment a vybral si tak u nás nejenom záčátečník, který hledá levnější vzorky, ale i zkušený šutrák či sběratel, který vyhledává pouze luxusní a unikátní kousky.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. (U vzorku je tedy celkem 9 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 65 x 40 x 30 mm

Váha: 97 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Podvody s drahými kameny

Pokud máte obavu o to, jestli dostanete přesně ten kamínek, který je nafocený na fotkách, tak nemusíte mít strach. Obrázky u námi nabízených kamenů nejsou fiktivní, ale zachycují opravdu daný kámen. Ve spodní části pod popiskem je navíc ke každnému minerálu jeho tzv. "Rodný list" tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

Často se však na internetových obchodech setkáte s minerály, které mají pouze tzv. univerzální fotku, kde je zachycena například hromádka citrínů a v popisu je napsáno, že dostanete některý z nich. To však bohužel není většinou pravda a vám tak domů dorazí jíný, ne tak pěkný kamínek jaký byl uvedený na fotce. Proto si na tyto nekalé praktiky prodejců dávejte pozor.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 21987
4 500 Kč –31 % 3 100 Kč
Luxusní surovina citrínu s jemně zlatavou barvou
Luxusní surovina citrínu s jemně zlatavou barvou
Tip!
4 500 Kč –31 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty