Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Luxusní větší srostlice ledově bílých krystalů křišťálu z Alp - Sbírkový vzorek

Mimořádně estetický vzorek přírodního křišťálu pocházející z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky cca 3000 m.n.m.

Jedná se o luxusně vyhlížející srostlici, která je tvořena několika krystaly křišťálů.

Tato srostlice se díky svým solidním rozměrům a hmotnosti 250 gramů, tedy čtvrt kilogramu, řadí mezi poctivé středně velké až větší vzorky, nejde tedy rozhodně o žádného drobka.

Kámen je tedy více než vhodný pro náročnější sběratele minerálů, protože ve vitrínce s drahými kameny opravdu skvěle vynikne a oživí / rozzáří sbírku. Tento křišťál si však samozřejmě zamilují i lidé zajímající se o nerosty kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem.

Samotná srostlice je tvořena hned několika (přibližně sedmi) krystaly a mnoho dalšími fragmenty, na první pohled vás však z pohledové strany upoutá především trojice dominantních (největších) krystalů, které jsou vskutku nádherně zachovalé.

Ze zadní a spodní nepohledové strany se pak nacházejí různé fragmenty a části krystalů které se vzájemně prolínají, do značné míry je zde však srostlice i tzv. otlačená od okolní mateční horniny, takže zde najdete i několik zajímavých Klíčových otisků / vtisků.

Celá srostlice je sluníčkem či baterkou úžasně průsvitná, některé částečně lesklé krystalové stěny pak dovolují i lehce nahlédnou do vnitřního světa trojice dominantních krystalů, kde se ukrývá především vysoká až drahokamová čistota s pouze malým množstvím inkluzí. Spatřit tu a tam můžete i drobný duhový odlesk.

Samotná barva celé srostlice je pak skutečně fantastická a vzácná, protože se pyšní ledově bílým odstínem. Pouze jeden z dominantních krystalů má i velice nepatrný kouřový nádech.

Přes to, že tato křišťálová srostlice není zdaleka dokonalá, jde o velmi exkluzivní kousek, který vyniká vysokou estetickou i sběratelskou hodnotou. Podobně velké a kvalitní srostlice křišťálů se totiž v Alpách běžně rozhodně nenachází.

———————————————————————————— 

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: cca 70 x 55 x 50 mm

Váha: 250 g

———————————————————————————— 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

» Křišťál - zajímavosti a další nabídka «

» Krystalové drůzy a srostlice «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Barevné duhy a odlesky v nerostech «

» Náš příběh «

———————————————————————————— 

Příběh kamene...

Tuto sběratelskou srostlici krystaů křišťálu pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

————————————————————————————

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 26250
4 950 Kč
Luxusní větší srostlice ledově bílých krystalů křišťálu z Alp - Sbírkový vzorek
kristalova srostlice krystaly alpsky kamen luxusni drahy prirodni prodej cena 1
Tip! Alpy
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty