Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Mistrovský krystal záhnědy s fantomem - Elestial dar Andělů

Velice zajímavá ukázka záhnědy z oblíbeného šutráckého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o menší krystal záhnědy, který je navíc z části tzv. oboustranně vyvinutý, což znamená že má jednu nebo více špic na obou svých koncích. V tomto konkrétním případě má záhněda na jedné straně klasickou samostatnou špici, na opačné straně krystalu pak najdete více menších špiček, které se netradičně sbíhají do jedné hlavní. Krystaly záhněd které rostou oběma směry (oboustranně vyvinuté), se však v přírodě vyskytují zcela vyjímečně.

Krystalové stěny a špice se pyšní velice hezkým elestiálním růstem, díky kterému se tento kámen řadí mezi unikátní Mistrovské krystaly a to konkrétně Elestial - Dar andělů.

Samotný povrch kamínku je částečně až zcela lesklý, díky čemuž lze při prosvícení místy i nepatrně nahlédnout dovnitř a pozorovat zajímavé úkazy jako mlhovinky, inkluze nebo peříčka.

Skutečně působivá je také samotná barva záhnědy, kdy se prolínají světlé a tmavé tóny kouřového odstínu. Toto vyjímečné zbarvení patří u záhněd z Vysočiny bezesporu k jednomu z nejkrásnějších a zároveň nejvzácnějších.

Záhněda má však ještě jednu zajímavost, protože uvnitř krystalu (ve špici) se nachází tzv. FANTOM. Jde vlastně o další krystal schovávající se uvnitř krystalu, který můžete pozorovat při prosvícení špice baterkou. Tento úkaz bohužel nejde dobře vyfotit.


Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 43 x 25 x 16 mm

Váha: 20 g

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY a to na adrese www.ceskekrystaly.cz

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 17872
270 Kč
Mistrovský krystal záhnědy s fantomem - Elestial dar Andělů
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty

zahneda krystal dolni bory hate vysocina obrazky 2
2 200 Kč
2 500 Kč (–12 %)
20059