Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Mohutný krystal alpského křišťálu s půvabným vnitřním světem - Sběratelský kousek

Exkluzivní kousek přírodního křišťálu pocházející z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky cca 3000 m.n.m.

Jedná se o skutečně luxusní krystal křišťálu, který na první pohled každého upoutá svojí velikostí. To dokládá i délka přes 10 centimetrů a váha převyšující čtvrt kilogramu! Zajímavostí je, že ve skutečnosti je krystal mohutnější a větší, než působí na fotografiích.

Krystal je navíc i opravdu kvalitní a estetický, takže je vhodný jak pro velmi náročné sběratele minerálů , tak i pro ty z vás, jenž se o nerosty zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům. Takto mohutný krystal se tedy může stát dominantou sbírky, ale výborně poslouží i k individuálním či skupinovým terapiím a meditacím.

Křišťál se pyšní velkou buclatou špicí, která je až na menší odření nádherně zachovalá. Obvodové krystalové stěny jsou taktéž krásně dochovalé, místy jsou pak zajímavě tzv. otlačené od okolní mateční horniny či sousedních krystalů. Tyto otlaky se někdy též označují jako Klíčové vtisky.

Sluníčkem či baterkou je celý krystal úžasně průsvitný, díky lesklým stěnám pak můžete i výborně nahlédnout dovnitř celého kamene.

Tzv. vnitřní svět nebo chcete-li vesmír ukrývá především fantastickou místy až drahokamovou čistotu, kochat se zde však můžete i množstvím půvabných mlhovinových závojů či několika peříčky a dalšími inkluzemi. Po důkladnějším prozkoumání lze objevit i malý duhový odlesk (barevnou duhu).

Co se týče barvy křišťálu, tak ta má při nasvícení či prosvícení sluníčkem nebo baterkou vzácný ledově bílý odstín. Pokud si pak krystal budete prohlížet ve stínu, přidá se i jemně kouřvý nádech, který je pro alpské křišťály typický.

Vzorek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. U kamene je tedy celkem 10 fotografií. Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech. Pod každým popisem kamene také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

———————————————————————————— 

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 105 x 47 x 40 mm

Váha: 268 g

———————————————————————————— 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

» Křišťál - zajímavosti a další nabídka «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Barevné duhy a odlesky v nerostech «

» Krystaly s Klíčovými vtisky - Klíče «

» Náš příběh «

———————————————————————————— 

Příběh kamene...

Tento vyjímečný krystal křišťálu pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

————————————————————————————

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 24507
7 400 Kč –21 % 5 800 Kč
Mohutný krystal alpského křišťálu s půvabným vnitřním světem - Sběratelský kousek
krystal velky kristal alpy alpsky kamen luxusni sbirkovy kamen prirodni prodej 1
TOP kámen Alpy
7 400 Kč –21 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty