Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Seříznutý a vyleštěný achát z Morcinova v podkrkonoší

Kvalitní vzorek pravého českého achátu nalezený na oblíbené šutrácké lokalitě Morcinov nadaleko Jičína (Český ráj - Podkrkonoší).

Tento achát se díky svým rozměrům řadí již mezi ty středně velké kousky. Achát respektive achátová pecka je samozřejmě seříznutá a následně precizně vyleštěná, protože pouze tak může vyniknout skutečná krása těchto minerálů.

V našem konkrétním případě můžete obdivovat modro-šedou barvu s decentní bílou kresbou. Barva achátu samozřejmě závisí na tom, za jakých světelných podmínek se na kamínek díváte. Trochu jinou barvu bude mít tedy ve stínu, na sluníčku nebo při nasvícení či prosvícení baterkou. To je mimochodem dobře patrné i z přiložených fotografií.

———————————————————————————— 

Místo nálezu: Morcinov nedaleko Jičína (Podkrkonoší)

Rok nálezu: 2010

Rozměry: 62 x 48 x 30 mm

Váha: 94 g

———————————————————————————— 

Články související s tímto kamenem:

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

———————————————————————————— 

Umělé barvení či dobarvování achátů

Acháty se v přírodě nacházejí v nejrůznějších barevných kombinacích a každý z vás si teď jistě říká, proč by se tyto drahé kameny ještě dále přibarvovaly. Pojďme si to tedy blíže vysvětlit.

České Acháty naštěstí patří mezi ty velmi tvrdé, nebo přesněji řečeno málo pórovité, takže nepříjmají barvivo. Acháty nalezené v České Republice mají tedy vždy přírodní zbarvení. Tuzemské acháty se navíc vyznačují vysokou barevnou stálostí, takže nemusíte mít strach, že barva kamene po několika letech vybledne.

Zahraniční acháty jsou však v naprosté většině jemně pórovité (měkčí), a umožňují tak umělé barvení či dobarvování. Tyto kameny tak můžou dosáhnout téměř všech barevných tónů. Uměle barvené acháty vypadají na první pohled velice lákavě a atraktivně, protože mají velmi syté a jasné odstíny, tento nepřirozený zásah (barvení) však může mít značně negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto kamenů. Takovéto minerály navíc už nelze považovat za zcela přírodní.

Někteří nepoctivý prodejci navíc často záměrně zatajují, že achát je uměle barvený a vydávají jej za čistě přírodní. Laik však nemá šanci poznat, jestli jde o přírodní či barvený achát, proto si na tyto nekalé praktiky prodejců dávejte při nákupu dobrý pozor.

Závěrem... Ať už se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem či jste začínající nebo pokročilý sběratel a jde vám především o estetickou stránku vzorků, rozhodně vám doporučujeme kupovat pouze české acháty, které si na nic nehrají a jejich zbarvení je vždy čistě přírodní.

————————————————————————————

Další české přírodní acháty najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních achátů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 23175
720 Kč
Seříznutý a vyleštěný achát z Morcinova v podkrkonoší
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty