Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Srostlice dvou krystalů křišťálu s malou křemennou podložkou - Mistrovský krystal Samoléčitel

Pozoruhodná ukázka přírodního křišťálu pocházející z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky cca 3000 m.n.m.

Jedná se o menší ale unikátní srostlici dvou krystalů křišťálu, které jsou ze spodní strany lehce zakaleny a prostoupeny mléčným křemenem.

Oba krystaly mají prakticky dokonale zachovalé špice, obvodové stěny se pak zachovaly částečně (srostlice krystalů se zřejmě odlomila / odštípla od podložkové mateční horniny - mléčného křemene).

Krystalky jsou sluníčkem či baterkou moc hezky průsvitné, částečně lesklé stěny pak dovolují i lehce nahlédnout pod povrch a pozorovat tak vnitřní svět. Uvnitř jsou krystaly sice mírně zakalené, najdete zde však i řadu půvabných ůkazů jako mlhovin či peříček.

Barva křišťálů má typický bílý odstín a však s výraznějšími kouřovými tóny, které jsou pro Alpské křišťály charakteristické.

Ze spodní tzv. nepohledové strany se však ukrývá oravdová vzácnost tohoto vzorku. Mléčný až šedý křemen je zde totiž z velké části skutečně nádherně dohojený množstvím drobounkých plošek a špiček. Díky tomu tento kamínek můžeme zařadit mezi Mistrovské krystaly a to konkrétně Samoléčitele. Tyto plošky jsme pro vás zachytili na několika snímcích i v detailu.

———————————————————————————— 

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 45 x 37 x 20 mm

Váha: 48 g

———————————————————————————— 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

» Křišťál - zajímavosti a další nabídka «

» Mistrovské krystaly «

» Mistrovský krystal - Samoléčitel «

» Krystalové drůzy a srostlice «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Náš příběh «

———————————————————————————— 

Příběh kamene...

Tuto zajímavou srostlici krystalků křišťálu pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

————————————————————————————

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 26238
860 Kč
Srostlice dvou krystalů křišťálu s malou křemennou podložkou - Mistrovský krystal Samoléčitel
srostlice kristalu krystalu alpy mistrovsky samoleitel obrazky 1
Alpy Mistrovský krystal
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty