Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Zajímavě rostlý krystalek alpského křišťálu s kouřovým nádechem a povlakem nazelenalého chloritu

Nevšední ukázka přírodního křišťálu pocházející z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky cca 3000 m.n.m.

Tento menší krystal křišťálu na první pohled zaujme především svým zajímavým stupňovitým růstem. Částečně lze však vzorek označit i jako srostlici.

Krystal má solidně zachovalé obvodové stěny a dokonalou špici. V jedné obvodové pasáži pak narazíte i na menší Klíčový otisk / vtisk pocházející od sousedního krystalu z dutiny či okolní mateční horniny.

Z fotografií si také nelze nevšimnout, že křišťál má decentní kouřový nádech a je pokrytý slabounkým povlakem nazelenalého chloritu. Právě jemně kouřové tóny a povlak nazelenalého chloritu jsou typické a charakteristické znaky většiny Alpských křišťálů.

Sluníčkem či baterkou je celý kamínek skvěle průsvitný, částečně lze pak i nahlédnout do jeho vnitřního světa, kde se ukrývá prakticky úžasná drahokamová čistota.

Alpské křišťály jsou svým růstem velice rozmanité, o tom svědčí i tento vzorek. Pokud tedy hledáte zajímavý a nevšední kousek křišťálu, tento kamínek vás jistě potěší.

———————————————————————————— 

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 30 x 24 x 23 mm

Váha: 21 g

———————————————————————————— 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

» Křišťál - zajímavosti a další nabídka «

» Krystalové drůzy a srostlice «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Krystaly s Klíčovými vtisky - Klíče «

» Náš příběh «

———————————————————————————— 

Příběh kamene...

Tento nevšední krystal křišťálu pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

————————————————————————————

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 26161
490 Kč
Zajímavě rostlý krystalek alpského křišťálu s kouřovým nádechem a povlakem nazelenalého chloritu
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty