Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Channelingový Mistrovský krystalek křišťálu s náznakem Fantomu - zdobený stříbrný přívěsek

Stříbrný přívěsek s pravým českým křišťálem pocházejícím z šutrácké lokality Žulová (Jeseníky).

Tento originální přívěsek se pyšní pohledným krystalem křišťálu, který má hezky zachovalé obvodové stěny a prakticky dokonalou špičku.

Pokud detailněji prozkoumáte špici krystalu, zjistíte, že kamínek lze zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Channelingový krystal.

Zajímavé jsou však i obvodové stěny krystalu. Ty v některých pasážích nejsou klasicky hladké, ale mají v sobě drobné Klíčové otisky a vtisky (otlaky od sousedních krystalů). Nevšední je i náznak dalšího krystalku křišťálu zarostlý v jedné ze stěn.

Sluníčkem či baterkou lze celý křišťál krásně prosvítit a pozorovat tak jeho vnitřní svět ukrývající především vysokou až drahokamovou čistotu. Najdete zde však i několik mlhovin či peříček.

Ti pozornější z vás uvnitř dokonce objeví i jednu opravdovou vzácnost. Při správném prosvícení (nejlépe baterkou) a natočení krystalu lze totiž uvnitř spatřit nepatrný náznak ještě jedné menší špice (krystalu) v podobě jakési mlhoviny. Tento úkaz se označuje jako tzv. "Fantom". (Více se dočtete níže v článku)

Samotná barva křišťálu má pak kvalitní ledově bílý odstín, který samozřejmě nejlépe vynikne na sluníčku.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

————————————————————————————

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli představu o velikosti daného přívěsku.

————————————————————————————

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry kamene: 38 x 10 x 9 mm

Váha přívěsku: 7 g

————————————————————————————

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

» Křišťál - zajímavosti a další nabídka «

» Mistrovské krystaly «

» Channelingový Mistrovský krystal «

» Krystaly s Klíčovými vtisky - Klíče «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Krystal Fantom «

» Náš příběh «

» Puncovní značky «

————————————————————————————

Naleziště drahých kamenů Žulová

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily, ručně dolovaly či kutaly již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

————————————————————————————

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 26745
2 120 Kč
Channelingový Mistrovský krystalek křišťálu s náznakem Fantomu - zdobený stříbrný přívěsek
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty