Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Drobný lesklý krystalek jemně kouřové záhnědy decentně zasazený ve stříbře

Stříbrný přívěsek s pravou českou záhnědou pocházející z významné šutrácké lokality Bory (Vysočina).

V tomto jedinečném přívěsku můžete obdivovat malinký krystalek přírodní záhnědy.

Tento drobný krystal je krásně zachovalý a má pouze nepatrné oděrky. Navíc je částečně i tzv. oboustranně vyvinutý, takže náznak špice najdete i na opačném konci krystalu.

Záhněda je sluníčkem či baterkou celá skvěle průsvitná, díky nádherně lesklému povrchu pak můžete i výborně nahlédnout dovnitř kamínku a pozorovat tak jeho vnitřní svět.

Ten ukrývá velmi solidní čistotu, pochlubit se však může i drobnými peříčky či mlhovinkami. Nechybí ani drobounký duhový odlesk.

Barva záhnědy má pak příjemný velmi jemně kouřový nádech.

Tento přívěsek se záhnědou je určený především těm z vás, kteří rádi nosíte pouze drobnější šperky.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

 ————————————————————————————

Záhněda je nápaditě a precizně zasazena ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Záhněda navíc není vrtaná ani žádným způsobem přilepená. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku. Pod každým popisem kamene či přívěsku s ním také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

————————————————————————————

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2022

Rozměry kamene: 17 x 9 x 9 mm

Váha přívěsku: 3 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Záhněda - účinky, vlastnosti, význam «

» Záhněda - zajímavosti a další nabídka «

» České a moravské záhnědy «

» Naleziště s výskytem minerálů - Bory «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Barevné duhy a odlesky v nerostech «

» Náš příběh «

» Puncovní značky «

————————————————————————————
Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 24917
1 260 Kč
Drobný lesklý krystalek jemně kouřové záhnědy decentně zasazený ve stříbře
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).