Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Kvalitní špalek černého turmalínu se zajímavým tvarem

Estetická ukázka přírodního černého turmalínu skorylu pocházející z naleziště Pikárec (Vysočina).

Černé turmalíny se v České Republice nacházejí hned v několika oblastech, asi nejvýznamější je však Vysočina. Zde je spoustu známých i méně tzv. profláknutých lokalit s jejich výskytem. Naprostou většinu ať už začínajících či zkušených šutráků nebo sběratelů však fascinuje malá vesnička Pikárec respektive její okolní zoraná pole. Toto naleziště má totiž jednu z nejvyšších koncentrací černých turmalínů a zároveň i opravdu vysokou kvalitu vzorků.

I tento nabízený kousek z Pikárce tedy není vyjímkou a pyšní se vysokou pevností, krásným leskem a nádherným výrazným rýhováním po obvodu. Špalík je sice tzv. neukončený, i přes to však působí velmi esteticky, protože má poměrně netradiční tvar.

————————————————————————————

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Rozměry: 34 x 23 x 20 mm

Váha: 28 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem:

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————

Chcete si najít svůj vlastní černý turmalín?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní černý turmalín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý skoryl také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné méně kvalitní úlomky či malé válečky o velikosti do jednoho centimetru a váze od 5 do 10 gramů. Větší vzorky o rozměrech kolem dvou až tří centimetrů už se nacházejí poměrně obtížněji. Opravdu velké špalky o velikosti čtyřech centimetrů a více nebo dokonale ukončené černé turmalíny (všech velikostí) se v naší přírodě vyskytují naprosto vyjímečně a jedná se už o sběratelské záležitosti.

Pokud na nálezy přeci jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár malých nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý skoryl, po kterém toužíte.

Téměř všechny námi zde nabízené turmalíny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený ze všech stran a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu (rodný list), přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli. Může však někoho potěšit i jako originální dárek.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 23661
850 Kč
Kvalitní špalek černého turmalínu se zajímavým tvarem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty