Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Luxusní Mistrovský krystal křišťálu s drahokamovou čistotou a náznakem fantomu zasazený ve stříbře - Dow krystal

Exkluzivní stříbrný přívěsek s pravým českým křišťálem pocházejícím ze slavné šutrácké lokality Žulová (Jeseníky).

Jedná se o menší ale dokonalý krystal křišťálu, který má opravdu nádherně zachovalé všechny obvodové stěny včetně nepoškozené špice.

Tato špička navíc není úplně obyčejná, protože díky jejímu specifickému uspořádání a tvaru jednotlivých plošek (fazet) můžeme tento krystal zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. DOW krystal.

Povrch křišťálu je částečně lesklý, pokud tedy krystal prosvítíte sluníčkem nebo baterkou můžete velmi dobře nahlédnout dovnitř celého kamene a pozorovat tak působivý vnitřní svět.

Ten ukrývá především vysokou až prakticky drahokamovou čistotu, téměř bez jakýchkoliv inkluzí, peříček či mlhovinových závojů. Takto čisté krystaly křišťálů se v naší přírodě objevují zcela vyjímečně, takže tento kousek patří rozhodně k těm cennějším.

Ti pozornější z vás však uvnitř můžou objevit i jednu opravdovou vzácnost. Při prosvícení krystalu lze totiž z některých stran uvnitř částečně spatřit ještě jeden další náznak krystalu (špice) v podobě jakési mlhoviny. Tento úkaz se označuje jako tzv. "Fantom".

Jde vlastně o krystal (nebo jeho náznak) uvnitř krystalu. Fantom vznikne tak, že se růst krystalu v určité fázi jeho vývoje zastaví a po určité době začne krystal opět růst, takže ten původní obalí uvnitř sebe.

Samotná barva křišťálu má pak úžasný ledově bílý až průzračný odstín. Toto zbarvení patří k tomu nejkvalitnějšímu a nehezčímu, co můžou české křišťály nabídnout.

Všechny naše stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou kvalitní a působí velice estetickým dojmem, tento konkrétní kousek však rozhodně patří mezi jeden z těch krásnějších a vzácnějších v naší nabídce a to nejen díky poměrně složitému řemeslnému zpracování samotného přívěsku, ale také proto, že je zde použit vyjímečný kámen s řadou zajímavostí.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

————————————————————————————

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku. Pod každým popisem kamene či přívěsku s ním také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

 

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry kamene: 40 x 13 x 11 mm

Váha přívěsku: 12 g

————————————————————————————

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 ————————————————————————————

Naleziště drahých kamenů Žulová

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily, ručně dolovaly či kutaly již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

 ————————————————————————————

Další stříbrné přívěsky s českými přírodními křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 22794
3 760 Kč
Luxusní Mistrovský krystal křišťálu s drahokamovou čistotou a náznakem fantomu zasazený ve stříbře - Dow krystal
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty