Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Luxusní stříbrný přívěsek se vzácným tužkovým černým turmalínem

Originální stříbrný přívěsek s pravým přírodním černým turmalínem skorylem pocházejícím z uznávané kamínkářské lokality Pikárec (Vysočina).

Turmalín zasazený v tomno propracovaném přívěsku se řadí mezi ty vzácnější, pojďme si jej tedy blíže popsat.

Každého na první pohled jistě upoutá netradiční úzký a podlouhlý tvar, který se mezi sběrateli minerálů označuje jako "tužkový". Tyto podlouhlé (tužkové) turmalíny se v přírodě nachází skutečně vyjímečně, proto jsou poměrně ceněné. Díky svému jedinečnému tvaru dokáží výborně koncentrovat a usměrňovat energii a vy tak můžete jejich energetické účinky a vlastnosti využít mnohem lépe než u klasického malého krátkého špalíku.

Z čelních stran je váleček sice tzv. neukončený, to mu však rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse a zajímavosti.

Samozřejmostí je pak vysoký lesk a typické jemné rýhování, kterým příroda obdařila prakticky všechny černé turmalíny.

Tento černý turmalín byl v naší přírodě nalezen ve dvou částech, ze kterých je nyní precizně sestaven do svého původního tvaru. Tento zásah však rozhodně nijak nekazí celkový estetický vzhled kamene a ani nesnižuje jeho energetický potenciál. (Úzké a dlouhé černé turmalíny jako je tento se rekonstruují naprosto běžne, protože najít je v přírodě vcelku je téměř nemožné).

Skoryl se řadí mezi velmi kvalitní kousky a jistě by vynikl i samostatně (nezasazený), ve spojení se stříbrem však tento kamínek dostal zcela nový rozměr a vy se tak můžete těšit ze skutečně až uměleckého díla v podobě luxusního šperku s drahým kamenem.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

 ————————————————————————————

Turmalín je originálně a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Turmalín navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu krásným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém tvaru a vzhledu.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku. Pod každým popisem kamene či přívěsku s ním také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry kamene: 45 x 13 x 13 mm

Váha přívěsku: 21 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————
Další stříbrné přívěsky s přírodními černými turmalíny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 22749
2 920 Kč
Luxusní stříbrný přívěsek se vzácným tužkovým černým turmalínem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty