Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Mistrovský Dow krystal křišťálu s vysokou vnitřní čistotou a Klíčovými vtisky - Stříbrný přívěsek

Precizně zpracovaný stříbrný přívěsek s přírodním českým křišťálem pocházejícím z mineralogické lokality Žulová (Jeseníky).

V přívěsku je zasazený nevšední krystalek křišťálu, který má hezky zachovalé obvodové stěny a téměř dokonalou špičku. Tato špička je sice nepatrně ťuklá, to však na první pohled není prakticky patrné. Obvodové stěny pak v jedné pasáži zdobí zajímavé tzv. Klíčové vtisky / otisky (více viz. článek níže).

Krystal navíc není úplně tak obyčejný. Pokud si důkladně prohlédnete jeho špici, konkrétně tvary a uspořádání jednotlivých plošek (fazet), zjistíte, že jde o vzácný Mistrovský krystal a to konkrétně tzv. Dow krystal.

Křišťál je sluníčkem či baterkou celý skvěle průsvitný, lesklé stěny pak dovolují i výborně nahlédnout do vnitřního světa kamene. Tam se ukrývá především vysoká tzv. drahokamová čistota s pouze malým množstvím mlhovinek.

Ti pozornější z vás pak uvnitř objeví i velice nepatrný a slabý náznak tzv. Fantomu. (Více se dočtete v článku níže).

Samotná barva křišťálu se pak může pochlubit kvalitním ledově bílým odstínem, který samozřejmě nejlépe vynikne na sluníčku.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

————————————————————————————

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli představu o velikosti daného přívěsku.

————————————————————————————

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry kamene: 32 x 13 x 11 mm

Váha přívěsku: 9 g

————————————————————————————

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

» Křišťál - zajímavosti a další nabídka «

» Mistrovské krystaly «

» Mistrovský krystal DOW «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Krystaly s Klíčovými vtisky - Klíče «

» Krystal Fantom «

» Náš příběh «

» Puncovní značky «

————————————————————————————

Naleziště drahých kamenů Žulová

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily, ručně dolovaly či kutaly již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

————————————————————————————

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 26436
2 910 Kč
Mistrovský Dow krystal křišťálu s vysokou vnitřní čistotou a Klíčovými vtisky - Stříbrný přívěsek
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty