Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Netradiční větší úzký váleček černého turmalínu

Obdivuhodný vzorek přírodního černého turmalínu tzv. skorylu ze slavné šutrácké lokality Bory (Vysočina).

Jedná se o nevšední úzký špalík neukončeného černého turmalínu, který se pyšní krásným leskem a po obvodu jej zdobí typické jemné rýhování

Nenechte se však zmást slovem "úzký špalík", tento váleček má sice na šířku pouze 2 centimetry, ale jinak se jedná o skutečně velký kus skorylu s délkou 4 centimetry a to už je opravdu hodně. Takto velké černé turmalíny se totiž v přírodě vyskytují velice ojediněle, takže tento kousek patří rozhodně mezi ty vzácnější a cennější.

Pokud tedy hledáte mohutný špalek skorylu s netradičním úzkým tvarem, tento kámen je přesně pro vás.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 40 x 33 x 20 mm

Váha: 55 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :


CHCETE SI NAJÍT SVŮJ VLASTNÍ ČERNÝ TURMALÍN ?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní černý turmalín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý skoryl také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky či malé válečky o velikosti do jednoho centimetru. Větší vzorky kolem tří až pěti centimetrů nebo ukončené černé turmalíny se nacházejí spíše vzácně.

Pokud na nálezy přeci jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý skoryl, po kterém toužíte. Téměř všechny námi zde nabízené turmalíny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený ze všech stran a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu, přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli.

 

Další nabídku přírodních černých turmalínů z ČR naleznete v naší sekci - PRODEJ ČERNÝCH TURMALÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - NABÍDKA ČERNÝCH TURMALÍNŮ.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 19216
720 Kč
Netradiční větší úzký váleček černého turmalínu
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty