Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Rubelit - růžový a červený turmalín - účinky, význam, vlastnosti

Kámen turmalín se rozděluje podle jeho barvy na několik druhů, protože každá jeho barevná varianta má jiné energetické účinky a vlastnosti. Nejvzácnější z turmalínů je červený, nebo-li růžový turmalín, který se jmenuje rubelit. Kámen rubelit - červený / růžový turmalín - účinky, vlastnosti a význam - minerál / krystal z naleziště Řečice (Vysočina)

Tento turmalín je nejdražší a nejvíce účinný. Ve světě je zvláště vysoce ceněn rubelit v syté červěné - tzv. „malinové barvě”, který se nachází především na Sibiři v Rusku, ale byl objeven i u nás v České republice u vesnice Řečice na Vysočině (zachycen na fotkých v článku).

Působení a vliv na člověka

Červený rubelit posiluje a vyrovnává energii především první základní čakry. Jemněji zbarvený růžový rubelit posiluje vitalitu v centru srdce.

Kámen rubelit podporuje energii v naší kořenové čakře, a tím posiluje pohlavní orgány. Zároveň dává životní energii také srdci a krevnímu oběhu. U žen údajně napomáhá při léčbě silné a bolestivé menstruace, neplodnosti a také v období menopauzy. Dále též kladně ovlivňuje metabolismus a imunitní systém člověka.Růžový turmalín - červený rubelit - nabíjení, čištění, znamení - drahokam z lokality Řečice na Vysočině

Rubelit nabitý slunečním zářením pohlcuje negativní energii a zároveň nám předává svoji pozitivní. Je proto důležité neopomenout jeho očistu po každém použití.

Minerál rubelit se nachází i ve spojení s křišťálem, a to jako křišťál s vrostlicemi rubelitu, který má podobné vlastnosti jako samotný rubelit.

Čištění a nabíjení

Kámen rubelit čistíme proudem vlažné vody. Můžeme ho také přes noc ponechat v misce s vodou.

Nabíjíme ho na přímém slunečním světle po libovolně dlouho dobu.

Znamení zvěrokruhuDrahý kámen / minerál / drahokam rubelit - červený (růžový) turmalín z České rebubliky - naleziště Řečice - ČR

Z astrologického hlediska je červený a růžový turmalín rubelit přiřazen těmto znamením:

▶ Beran

▶ Lev

▶ Váhy

▶ Štír

Čakra - energetické centrum

▶ Červené a temně červené turmalíny rubelity působí na základní kořenovou čakru (1. čakra).

▶ Růžové a růžovo-červené turmalíny rubelity působí na srdeční čakru (4. čakra).

Růžový turmalín rubelit - polodrahokam / nerost / krystaly - naleziště / výskyt - Rožná - vrch Hradisko

Využití, umístění a použití

▶ kámen lze nosit kdekoliv na těle

▶ pro klidný spánek umístit poblíž hlavy

▶ při bolesti položit na postižené místo na těle

▶ při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden rubelit a setrvat chvíli v klidu

▶ pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Barva a vzhled

Drahokam rubelit může mít zbarvení do růžové, růžovo-červené (malinové), sytě červená a temně červená.

Nejvzácnější jsou drahokomavé (průsvitné) rubelity, které tvoří krásné ukončené krystaly do prostoru. Ty se vyskytují vzácně a jsou vyhledávány sběrateli minerálů pro svoji vysokou estetickou hodnotu. Růžový turmalín rubelit - naleziště / lokalita - Dobrá Voda u Křižanova (Českomoravská vrchovina)

Častěji se rubelit v přírodě objevuje ve formě drobných zrn a zrníček, nebo malých krystalků tvořící vějířky a sloupečky (válečky), které bývají občas narostlé na původní (mateční) hornině.

Výskyt, naleziště a lokality v Česku

V České republice se nejkrásnější rubelity nalezly na Vysočině, kde byly objeveny na několika málo lokalitách.

Největší rubelity s nádhernou malinovou barvou byly nalezeny u obce Řečice na Vysočině.

Menší krystalky rubelitů pak pochází z nalezišť v okolí obcí - Rožná, Dolní Rožínka, Strážek, Pikárec, Laštovičky, Dolní Bory a Dobrá Voda.

Na každém z výše zmíněných nalezišť se objevily velmi specifické rubelity, které se vyznačovaly různou velikostí, tvarem krystalů, průsvitností, leskem i barvou.

Rubelity z Vysočiny jsou velmi originální, vzácné a dnes už těžko dostupné (jejich naprostá většina pochází ze starých nálezů), proto jsou také vysoce ceněné.Červený turmalín rubelit - přírodní krystal - surový kámen z Řečice - Vysočina

V zahraničí se pak našly krásné červené a růžové turmalíny rubelity v oblastech v Rusku, Brazílii, Kalifornii, Afghánistánu a Madagaskaru.

Pozor na nebezpečné ozařované rubelity ze zahraničí!

Některé rubelity bývají často dodatečně uměle upravované, aby se dosáhlo jejich sytější růžové, či červené barvy. Tyto kameny se pak mnohem lépe prodávají - jsou vzhledově atraktivnější. Neznalí a nezkušení zákazníci bohužel nic nepoznají.

Ozařované rubelity byly vystaveny ionizujícímu radioaktivnímu záření v reaktorech, které změnilo nejen jejich zbarvení, ale také jejich přirozené energetické účinky na člověka, které byly tímto procesem značně narušeny, nebo zcela zničeny a již neodpovídají těm původním - přírodním.

Dalším vážným problémem těchto ozařovaných rubelitů je skutečnost, že mohou být radioaktivní. Po ozáření musí být tyto kameny minimálně rok uskladněny, než z nich radioaktivita vyprchá. Bohužel ziskuchtiví prodejci a obchodníci je často posílají do prodeje mnohem dříve, aby z nich mohli mít okamžitý zisk.Turmalín rubelit - červený malinový krystal z Řečice (Vysočina)

Buďte VELMI OPATRNÍ při nákupech rubelitů, které pochází původem ze ZAHRANIČÍ! Ozařovaný (radioaktivní) rubelit nošený např. jako náhrdelník, či přívěsek na krku, či hrudi (na srdci) může mít časem fatální dopady na zdraví člověka. Nutno podotknout, že je důležité, jakým druhem záření byl kámen upraven (různé druhy záření mají rozdílnou míru škodlivosti) - viz. článek: » Jsou nepravé ozářené kameny radioaktivní? «

Tip: Máte již koupený rubelit a nejste si jistí, zda-li není ozářený? V gemologické laboratoři Vám kvalifikovaný pracovník může zjistit, jestli je kámen pravý (přírodní), nebo upravený (ozářený, či tepelně upravený). Cena za tuto službu však bývá v řádech tisícikorun a vždy záleží na velikosti kamene.

▶ Pozor: Za rubelity jsou často vydávány syntetické spinely, nebo dokonce i barevné sklo (např. vybroušené do briliantů ve špercích).

Nabídka rubelitů z české republiky

Rubelity z České republiky se neozařují, protože jich je tak málo, že by se to ani nikomu nevyplatilo. Navíc je vždy známo místo jejich nálezu, a většinou i sběratel, který je našel a též rok nálezu, kdy je našel.

V naší nabídce se české rubelity občas také objevují, a to i přesto, že jich je značný nedostatek. Samozřejmě nejde o velké, dokonalé krystaly, jako ty ze zahraničí, ale je u nich jistota, že jsou pravé, přírodní, surové a nijak neupravené. Navíc pochází z naší rodné země, a pro mnoho lidí jsou tyto kameny srdeční záležitostí.

Lidé senzitivní na jemné energie kamenů vnímají české minerály mnohem intenzivněji, než ty původem ze zahraničí, které byly nešetrným způsobem nejen vytěženy, ale též dopraveny přes půl světa a prošly rukama mnoha různých lidí od přeprodejců až ke konečnému vlastníkovi.

→ Pokud Vás zajímají přírodní české rubelity, tak si prohlédněte naši nabídku » zobrazit české rubelity «

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

→ Prozkoumejte další drahé kameny a jejich účinky » zobrazit seznam kamenů «

→ Přečtěte si jak pracovat s drahými kameny a krystaly » číst jak pracovat s kameny «

→ Zjistěte jak správně vybrat vhodný drahý kámen » jak vybrat vhodný kámen «

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Copyright ©: Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování!

#produkty#/ruzovy-turmalin-rubelit/