Růžový a červený turmalín rubelit - účinky a vlastnosti

Kámen turmalín se rozděluje podle jeho barvy na několik druhů, protože každá barevná varianta turmalínu má jiné energetické účinky a vlastnosti. V tomto článku vám přiblížíme nejvzácněji se v přírodě vyskytující růžovou a červenou variantu turmalínu, která se jmenuje rubelit. Tento turmalín je nejdražší a nejvíce účinný. Ve světě je zvláště vysoce ceněn rubelit v barvě "holubí krve", který se nachází na Sibiři v Rusku.

Tento kámen posiluje a vyrovnává energii první základní čakry a jeho jemnější - růžová odrůda - posiluje vitalitu v centru srdce. Rubelit podporuje energii v naší kořenové čakře, a tím posiluje pohlavní orgány. Zároveň dává životní energii také srdci a krevnímu oběhu. U žen napomáhá při léčbě silné a bolestivé menstruace, neplodnosti a také v období menopauzy. Dále také ovlivňuje metabolismus a imunitní systém člověka.

Rubelit nabitý slunečním zářením pohlcuje negativní energii a zároveň nám předává svoji pozitivní. Proto je důležité neopomenout jeho očistu po každém použití.

Rubelit se nachází i ve spojení s křišťálem, a to jako křišťál s vrostlicemi rubelitu, který má podobné vlastnosti jako samotný rubelit.

Čištění a nabíjení

Čistí se podobně jako ostatní křemenné kameny, a to omýváním proudem vlažné vody a přes noc ponecháním v misce s vodou. Nabíjet můžeme rubelit i křišťál s vrostlicemi rubelitu na přímém slunci libovolně dlouho.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je přiřazen těmto znamením:

  • Beran
  • Lev
  • Váhy
  • Štír

Čakra - energetické centrum

Červené a temně červené turmalíny působí na základní kořenovou čakru.

Růžové a růžovo-červené turmalíny působí na čtvrtou - srdeční čakru.

Použití a umístění

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden rubelit a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Barva

Růžová, růžovo-červená (malinová), červená, temně červená.

Naleziště a lokality

Krásné červené a růžové turmalíny rubelity pochází z nalezišť v Rusku, Brazílii, Kalifornii, Afghánistánu a Madagaskaru.

U nás v České republice se pěkné rubelity našly na Vysočině, kde byly objeveny celkem na osmi lokalitách. Největší rubelity (10 - 15 cm), které měly krásnou malinovou barvu, byly nalezeny u obce Řečice na Vysočině. Menší krystaly pak pochází z nalezišť v okolí obcí - Rožná, Dolní Rožínka, Strážek, Pikárec, Laštovičky, Dolní Bory a Dobrá Voda. Každé zmíněné naleziště se vyznačovalo různými velikostmi, typy krystalů, barvou a tvarem, a tak jsou rubelity z Vysočiny velmi originální a těžko dostupné a tím i vysoce ceněné.

Rubelity z České republiky jsou nám vzácnější a cennější, než ty ze zahraničí, protože jde o kameny z oblasti, kde jsme se narodili a žijeme, a tak jsou pro nás srdeční záležitostí.

Prodej

Pokud se rozhodnete pro koupi rubelitu, tak určitě narazíte na kameny dovezené ze zahraničí. Nejčastěji ze světových nalezišť zmíněných výše, kde se získávají strojní velkotěžbou. Některé tyto kameny pak dále prochází úpravou za účelem dosaženího lepšího vzhledu, tvaru a barvy, čímž dochází k jejich částečnému energetickému znehodnocení. Obchodníci s kameny vám takto upravený minerál rádi nabídnou a jeho pravý původ, či úpravu vám buď záměrně zatají, a nebo ji vůbec neznají. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený kámen.

Na našich stránkách nabízíme rubelity, které jsou z našich vlastních nálezů a nálezů našich přátel z Vysočiny. Jsou ponechány tak, jak jsme je v přírodě nalezli.

Z energetického hlediska jsou nám tyto kameny také mnohem bližší a pro nás vhodnější, než ty zahraniční.

Naši nabídku těchto kamenů z Vysočiny si můžete prohlédnout v sekci Růžový a červený turmalín rubelit.

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.