Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Špička ametystu v kombinaci s křišťálem - stříbrný přívěsek - Česká Mez

Elegantní stříbrný přívěsek s ametystem ve spojení s křišťálem ze slavného šutráckého naleziště Česká Mez nedaleko Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

Přívěsek ukrývá menší "půlkrystal", kamínek má tedy z pohledové strany zachovalé obvodové stěny a špici, ze zadní strany se pak krystalové plošky nenachází.

Vzorek je celý dobře průsvitný a díky lesklému povrchu lze i skvěle nahlédnout dovnitř. Tzv. vnitřní svět zde ukrývá nejen slušnou čistotu ale také množství drobných inkluzí.

Opravdu působivá a vzácná je pak především samotná barva krystalu. Jak už bylo zmíněno v nadpise, jedná se o ametyst v kombinaci s křišťálem. Pro lepší pochopení je nutné si nejprve trošku popsat samotnou lokalitu Česká Mez.

Naleziště Česká Mez se v dřívějších, ale i poměrně nedávných dobách proslavilo především nádhernými krystaly sytě fialových ametystů a to nejčastěji o velikosti od jednoho do pěti centimetrů. V této oblasti se však vyskytují i krystaly záhněd či křišťálů. Opravdu pozoruhodné však je, že tyto tři minerály (ametysty, záhnědy a křišťály) se zde celkem často mísí a vzájemně prolínají, takže můžete občas narazit na podobnou vzácnost jako je právě tento krystal ametystu ve spojení s křišťálem

Na sluníčku má tedy krystalek příjemný jemně fialový nádech ve špici, spolu s čirým křišťálem, který má místy i nepatrné kouřové tóny.

Krystalek tohoto ametystu/křišťálu je sám o sobě vzácný, na atraktivitě mu ale ještě přidává místo nálezu. Lokalita/vesnička Česká Mez je totiž mezi sběrateli minerálů považována za jednu z nejvýznamějších co se týče právě ametystů. Nejkrásnější, nejkvalitnější a nejzajímavější ametysty nalezené v České Republice pocházejí totiž právě odsud.

Za dlouhé desítky let je však toto naleziště již značně vyčerpané, takže najít si tu dnes svůj vlastní byť malinký kousek ametystu, záhnědy , kříšťálu či kombinace těchto minerálů, je již prakticky nemožné.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

 ————————————————————————————

Ametyst je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Ametyst navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru (U vzorku je tedy celkem 9 fotografií).

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku. Pod každým popisem kamene či přívěsku s ním také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

————————————————————————————

Místo nálezu: Česká Mez (Vysočina)

Rok nálezu: 2017

Rozměry kamene: 21 x 14 x 9 mm

Váha přívěsku: 4 g

———————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Ametyst - účinky, vlastnosti, význam «

» Ametyst - další zajímavosti «

» Křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

» Křišťál - zajímavosti a další nabídka «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Náš příběh «

» Puncovní značky «

————————————————————————————
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 25304
1 720 Kč
Špička ametystu v kombinaci s křišťálem - stříbrný přívěsek - Česká Mez
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty