Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Kvalitní stříbrný přívěsek s krystalem sytě fialového ametystu v lehké kombinaci s křemenem - Česká Mez

Estetický ručně dělaný stříbrný přívěsek s pravým přírodním českým ametystem pocházejícím z vyhlášené mineralogické lokality Česká Mez nedaleko Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

Kamínek zasazený v tomto přívěsku se řadí k těm opravdu velmi vzácným a unikátním sběratelským kouskům, to samozřejmě i značně zvyšuje celkovou hodnotu tohoto osobitého šperku.

Jedná se o krystal ametystu, který má ideální velikost a pěkný buclatý tvar, takže se výborně hodí právě do přívěsku.

Krystalek je velice hezky zachovalý, můžete tedy obdivovat obvodové stěny i samotnou špičku. Malý náznak špice však můžete spatřit i na opačném konci krystalu, takže můžeme říci, že tento krystal ametystu je z části i tzv. oboustranně vyvinutý. Krystal sice není zcela dokonalý a místy má drobné oděrky, i přes to však působí skutečně obdivuhodným celkovým dojmem.

Kamínek se pyšní částečně až zcela lesklým povrchem, takže pokud jej prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete i docela snadno nahlédnout dovnitř prakticky celého krystalku a kochat se tak jeho vnitřním světem.

Ten ukrývá ucházející čistotu, především však množství nejrůznějších úkazů v podobě mlhovinek, peříček či dalších inkluzí. Po důkladnějším prozkoumání pak objevíte i drobnou barevnou duhu.

Asi nejvzácnější je však samotná barva ametystu, která má podmanivý a velice kvalitní sytě fialový odstín. Toto jedinečné zbarvení samozřejmě nejlépe vynikne na sluníčku, nebo když kamínek nasvítíte baterkou.

Krystal ametystu je sice ze spodní a částečně i ze zadní strany protkaný mléčným až lehce šedým křemenem, na kterém byl původně narostlý, to mu však rozhodně nijak neubírá na celkové kráse a vyjímečnosti.

Krystalek tohoto ametystu je sám o sobě vysoce kvalitní, na atraktivitě mu ale ještě přidává místo nálezu. Lokalita/vesnička Česká Mez je totiž mezi sběrateli minerálů považována za jednu z nejvýznamějších co se týče právě ametystů. Nejkrásnější, nejkvalitnější a nejzajímavější ametysty nalezené v České Republice pocházejí totiž právě odsud.

Za dlouhé desítky let je však toto naleziště již značně vyčerpané, takže najít si tu dnes svůj vlastní byť malinký kousek ametystu je již prakticky nemožné.

Všechny naše stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou kvalitní a estetické, tento konkrétní kousek však rozhodně patří mezi jeden z těch hodnotnějších a vzácnějších v naší nabídce a to nejen díky úžasnému řemeslnému zpracování samotného přívěsku, ale také proto, že je zde použit naprosto unikátní kámen.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

————————————————————————————

Ametyst je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Ametyst navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru (U vzorku je tedy celkem 9 fotografií).

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku. Pod každým popisem kamene či přívěsku s ním také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

————————————————————————————

Místo nálezu: Česká Mez (Vysočina)

Rok nálezu: 2009

Rozměry kamene: 25 x 19 x 14 mm

Váha přívěsku: 11 g

————————————————————————————

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 ————————————————————————————

Další stříbrné přívěsky s českými přírodními ametysty najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 22872
5 920 Kč
Kvalitní stříbrný přívěsek s krystalem sytě fialového ametystu v lehké kombinaci s křemenem - Česká Mez
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty