Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Krystalek jemně fialového ametystu z České Meze precizně zasazený ve stříbrném přívěsku

Originální ručně dělaný stříbrný přívěsek s pravým českým ametystem pocházejícím z vyhlášené mineralogické lokality Česká Mez nedaleko Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

Kamínek zasazený v tomto přívěsku je čistě přírodní ametyst, avšak rozhodně ne ledajaký, což si níže detailněji přiblížíme.

Jedná se o krystal, který díky své ideální velikosti a pěknému buclatému tvaru, byl přímo předurčen na zasazení do přívěsku.

Tento krystalek je navíc téměř dokonalý, protože má nádherně zachovalé všechny obvodové stěny i samotnou špičku. Náznak špice však můžete pozorovat i na opačném konci krystalu, takže můžeme říci, že tento krystal ametystu je tzv. oboustranně vyvinutý.

Kamínek se pyšní částečně až zcela lesklým povrchem, takže pokud jej prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete i skvěle nahlédnout dovnitř celého krystalku a kochat se tak jeho vnitřním světem.

Ten ukrývá velmi slušnou čistotu, obdivovat zde však můžete i množství nejrůznějších úkazů v podobě mlhovinek či peříček. Po důkladnějším prozkoumání pak objevíte i drobounké barevné duhy.

Samotná barva ametystu má příjemný lehce fialový odstín, který nejlépe vynikne na sluníčku, nebo když kamínek nasvítíte baterkou. Ve stínu se pak fialový nádech mísí s kouřovými tóny. V malinké pasáži je také ametyst povrchově protkaný mléčným křemenem, to mu však rozhodně nijak neubírá na kráse, protože jde opravdu o zanedbatelnou část.

Krystalek tohoto ametystu je sám o sobě vysoce kvalitní, na atraktivitě mu ale ještě přidává místo nálezu. Lokalita/vesnička Česká Mez je totiž mezi sběrateli minerálů považována za jednu z nejvýznamějších co se týče právě ametystů. Nejkrásnější, nejkvalitnější a nejzajímavější ametysty nalezené v České Republice pocházejí totiž právě odsud.

Za dlouhé desítky let je však toto naleziště již značně vyčerpané, takže najít si tu dnes svůj vlastní byť malinký kousek ametystu je již prakticky nemožné.

Všechny naše stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou kvalitní a estetické, tento konkrétní kousek však rozhodně patří mezi jeden z těch hodnotnějších a vzácnějších v naší nabídce a to nejen díky úžasnému řemeslnému zpracování samotného přívěsku, ale také proto, že je zde použit vyjímečný kámen.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

————————————————————————————

Ametyst je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Ametyst navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru (U vzorku je tedy celkem 9 fotografií).

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku. Pod každým popisem kamene či přívěsku s ním také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

 

 

Místo nálezu: Česká Mez (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry kamene: 22 x 17 x 13 mm

Váha přívěsku: 9 g

————————————————————————————

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 ————————————————————————————

Další stříbrné přívěsky s českými přírodními ametysty najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 22776
3 920 Kč
Krystalek jemně fialového ametystu z České Meze precizně zasazený ve stříbrném přívěsku
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty