Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Unikátní krystal křišťálu s nádechem kouřové záhnědy a fialového ametystu - stříbrný přívěsek - Česká Mez

Originální stříbrný přívěsek s křišťálem v lehkém spojení se záhnědou a ametystem ze slavného šutráckého naleziště Česká Mez nedaleko Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

V tomto propracovaném přívěsku můžete obdivovat estetický krystal, který je až na menší odření krásně zachovalý.

Vzorek je celý dobře průsvitný a díky lesklému povrchu lze i skvěle nahlédnout dovnitř. Tzv. vnitřní svět zde ukrývá nejen velmi slušnou čistotu ale také různá peříčka či mlhoviny.

Opravdu působivá a vzácná je pak samotná barva krystalu. Jak už bylo zmíněno v nadpise, jedná se o křišťál s lehkém spojení se záhnědou a ametystem. Pro lepší pochopení této unikátní barevné kombinace je nutné si nejprve trošku popsat samotnou lokalitu Česká Mez.

Naleziště Česká Mez se v dřívějších, ale i poměrně nedávných dobách proslavilo především nádhernými krystaly sytě fialových ametystů a to nejčastěji o velikosti od jednoho do pěti centimetrů. V této oblasti se však vyskytují i krystaly záhněd či křišťálů. Opravdu pozoruhodné však je, že tyto tři minerály (ametysty, záhnědy a křišťály) se zde celkem často mísí a vzájemně prolínají, takže můžete občas narazit na podobnou vzácnost jako je právě tento krystal křišťálu ve spojení se záhnědou a ametystem.

Kamínek má na sluníčku čirý až ledově bílý křišťálový odstín, v krystalu však můžete pozorovat i velmi jemně kouřový nádech záhnědy a ve špici lehounce fialové tóny fialového ametystu.

Krystalek tohoto křišťálu je sám o sobě vzácný, na atraktivitě mu ale ještě přidává místo nálezu. Lokalita/vesnička Česká Mez je totiž mezi sběrateli minerálů považována za jednu z nejvýznamějších co se týče právě ametystů. Nejkrásnější, nejkvalitnější a nejzajímavější ametysty nalezené v České Republice pocházejí totiž právě odsud.

Za dlouhé desítky let je však toto naleziště již značně vyčerpané, takže najít si tu dnes svůj vlastní byť malinký kousek ametystu, záhnědy , kříšťálu či kombinace těchto minerálů, je již prakticky nemožné.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

 ————————————————————————————

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli představu o velikosti daného přívěsku.


————————————————————————————

Místo nálezu: Česká Mez (Vysočina)

Rok nálezu: 2017

Rozměry kamene: 28 x 19 x 12 mm

Váha přívěsku: 13 g

———————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

» Křišťál - zajímavosti a další nabídka «

» Ametyst - účinky, vlastnosti, význam «

» Ametyst - zajímavosti a další nabídka «

» Záhněda - účinky, vlastnosti, význam «

» Záhněda - zajímavosti a další nabídka «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Náš příběh «

» Puncovní značky «

————————————————————————————
Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 25322
2 850 Kč
Unikátní krystal křišťálu s nádechem kouřové záhnědy a fialového ametystu - stříbrný přívěsek - Česká Mez
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty