Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Velmi kvalitní kousek růženínu v propracovaném stříbrném přívěsku

Luxusní stříbrný přívěsek s pravým českým růženínem pocházejícím z uznávaného naleziště Dolní Bory (Vysočina).

Jedná se o menší čistě přírodní růženín, který na první pohled jistě zaujme svým neobvyklým plochým tvarem, díky kterému se výborně hodí právě do přívěsku.

Růženín má však i opravdu vysokou kvalitu, takže je celý nádherně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a pyšní se příjemným středně růžovým odstínem.

Podobně estetické růženíny se v naší přírodě nacházejí zcela vyjímečně, takže tento kousek patří rozhodně mezi ty cennější.

————————————————————————————

Růženín je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Růženín navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Dolní Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Rozměry kamene: 30 x 17 x 6 mm

Váha přívěsku: 7 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Další stříbrné přívěsky s českými přírodními růženíny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 21345
2 430 Kč
Velmi kvalitní kousek růženínu v propracovaném stříbrném přívěsku
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty