Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Velmi čistý růženín s nádhernou barvou ve zdobeném přívěsku

Osobitý stříbrný přívěsek se surovým českým růženínem pocházejícím z významné mineralogické oblasti Dolní Bory - Hatě (Vysočina).

Tento precizně zpracovaný a zdobený stříbrný přívěsek se pyšní mimořádně kvalitním a estetickým kousekem růženínu.

Růženínek má nádherné a podmanivé středně růžové zbarvení a z velké části i vysokou vnitřní čistotu, která je místy až drahokamová. Díky čistotě je kamínek i celý skvěle průsvitný.

Jedná se o prakticky nejvyšší kvalitu růženínu jakou můžete v naší přírodě (ČR) najít, proto tento přívěsek patří mezi ty skutečně hodnotné a unikátní.

Níže vám doporučujeme si přečíst další hodnotné a doplňující informace týkající se našich přívěsků.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 28510
3 490 Kč
Velmi čistý růženín s nádhernou barvou ve zdobeném přívěsku
stribrny privesek cesky ruzenin surovy kamen 1
TOP kámen
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Růženín je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen.

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Růženín navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

 

Články související s tímto kamenem:

 

 

Tento vzorek růženínu pochází z velmi starého nálezu a to ještě z dob, kdy nedaleko Dolních Borů (cca 1-2 km) v oblasti zvané "Hatě" fungoval živcový důl, kde se těžil draselný živec jenž byl cennou keramickou surovinou. Tento důl fungoval od 50. let až do roku 1972.

Během dobývání živce se zde narazilo na spousty nádherných dutin, nejčastěji s kouřovými záhnědami, z nich některé dosahovaly uctihodné velikosti i několik desítek centimetrů. Unikátní však byly i místí růženíny, které dosahovaly mimořádné kvality, měly totiž úžasnou růžovou barvu a mnohdy i slušnou vnitřní čistotu. Mnoho těchto záhněd a růženínů se však z této historické doby nezachovalo, protože dříve se o drahé minerály zajímalo pouze několik málo sběratelů.

Drahé kameny z této oblasti jsou dnes již prakticky nedostupné. Lokalita je totiž již několik desítek let zalesněná (zrekultivovaná) a navíc se zde nachází ochranné vodárenské pásmo, kvůli nedaleké přehradní nádrži Mostiště jež zásobuje pitnou vodou Velké Meziříčí a Žďár nad Sázavou.

Zkušení šutráci, mineralogové a starší sběratelé dobře vědí, že záhnědy a růženíny z této lokality patří mezi jedny z nejkrásnějších, které můžete na Vysočině (a vůbec v ČR) najít. Jak již ale bylo zmíněno výše, sehnat v dnešní době takovou záhnědu či růženín je velice obtížné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stříbrné přívěsky s růženínem z ČR
Typ / forma: Přírodní / surový / neopracovaný
Naleziště: Česká republika
Místo nálezu:: Dolní Bory - Hatě (Vysočina)
Rok nálezu:: 60. - 70. léta
Rozměry kamene:: 31 x 16 x 10 mm
Váha přívěsku:: 8 g

Podobné produkty