Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Větší Mistrovský krystal Alpského křišťálu s jemně kouřovým nádechem - Samoléčitel

Sběratelský kousek přírodního křišťálu pocházející z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky cca 3000 m.n.m.

Jedná se o poctivý větší krystal křišťálu, který vás na první pohled oslní svojí dokonalou špicí s ostrými hranami fazet.

Tato špice navíc není úplně tak obyčejná, protože svým tvarem se již dá zařadit mezi tzv. Tabulární krystaly (více o těchto specifických krystalech se dočtete v našem samostatném článku níže).

Obvodové stěny tohoto majestátního krystalu jsou sice zachovalé pouze částečně, přes to však nejsou poškozené. Krystal je totiž po svém obvodu převážně tzv. otlačený od okolní mateční horniny či ostatních krystalů z dutiny. Tyto otisky / vtisky se často označují jako "Klíčové" a též se můžete níže začíst do samostatného rozsáhlejšího článku týkajícího se těchto Klíčových otisků.

Neméně zajímavý jev pak můžete obdivovat ze spodní strany krystalu. Křišťál který zde už místy lehce přechází až do mléčného křemene, je zde totiž z velké části tzv. dohojený množstvím drobounkých plošek a špiček. Díky tomu můžeme tento kámen zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně Samoléčitele (viz. článek níže). Tyto drobné plošky však bohužel nejdou fotoaparátem dost dobře zachytit.

Samotná barva křišťálu má pak bílý odstín s jemně kouřovým nádechem. Právě decentní kouřové tóny jsou pro Alpské křišťály typické. Pokud budete krystal pozorovat na sluníčku, bude převládat bílé zbarvení, když si však krystal budete prohlížet někde ve stínu či v potemnělé místnosti kouřový nádech bude výraznější.

Krystal je také celý skvěle průsvitný (sluníčkem či baterkou), převážně lesklé krystalové fazety špice pak dovolují i krásně nahlédnout do vnitřního světa.

Tam se můžete kochat nejenom vysokou, místy až drahokamovou čistotou, ale také půvabnými mlhovinovými závoji či drobnými peříčky. Celkově lze tento vnitřní svět označit jako poměrně pestrý a bohatý.

Jestli-že máte oblibu ve větších a estetických drahých kamenech, tento jedinečný krystal křišťálu si jistě zamilujete.

———————————————————————————— 

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 75 x 55 x 35 mm

Váha:  187g

———————————————————————————— 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

» Křišťál - zajímavosti a další nabídka «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Krystaly s Klíčovými vtisky - Klíče «

» Tabulární krystaly «

» Mistrovské krystaly «

» Mistrovský krystal - Samoléčitel «

» Náš příběh «

———————————————————————————— 

Příběh kamene...

Tento luxusní krystal křišťálu pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

————————————————————————————

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 26176
3 750 Kč
Větší Mistrovský krystal Alpského křišťálu s jemně kouřovým nádechem - Samoléčitel
krystal kristal alpy mont blanc kamen mineral nerost francie obrazky 1
Tip! Alpy Mistrovský krystal
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty