Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Větší estetická srostlice kouřových krystalů záhněd pocházející z Alp

Sbírkový vzorek přírodní záhnědy pocházející z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky okolo 3000 m.n.m.

Jedná se o poměrně velkou až mohutnou srostlici, která je tvořena několika většími či menšími krystaly záhněd.

Většina krystalů má krásně zachovalé obvodové stěny i samotné špice, některé jsou pak lehce otlačené od okolní tzv. mateční horniny nebo jsou mírně ťuklé či odštíplé, takto už byl však kámen v přírodě nalezen. Přesto že tedy nejsou všechny krystaly a špice zcela dokonalé, působí tato srostlice velice atraktivním a hodnotným dojmem.

Pokud kámen nastavíte slunečním paprskům nebo si vezmete na pomoc baterku, zjistíte, že většinu krystalů lze i docela dobře prosvítit. Díky částečně lesklému povrchu pak můžete i poměrně slušně nahlédnout do jejich tzv. vnitřního světa a obdivovat tak nejrůznější úkazy nejčastěji v podobě mlhovinových závojů či peříček.

Působivá je však i samotná barva této záhnědové srostlice, ta se totiž pyšní zajímavým kouřovým odstínem, ve kterém se prolínají světlejší a tmavší pasáže.

Spodní tzv. nepohledová strana kamene je pak tvořena klasickým šedým křemenem s vrstvičkou bílého albitu a nazelenalého chloritu. Tato strana výborně poslouží jako podstava při vystavení vzorku například ve vitrínce.

Pokud vás fascinují větší ukázky drahých kamenů, tato vyjímečná srostlice se svým vlastním příběhem bude vhodnou ozdobou vaší sbírky. Kámen je však samozřejmě vhodný i pro ty z vás, jenž se o minerály a nerosty zajímáte kvůi jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

Vzorek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. U kamene je tedy celkem 18 fotografií, z nich některé v detailu zachycují nádherné špice této srostlice. Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech. Pod každým popisem kamene také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

————————————————————————————

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: cca 115 x 85 x 65 mm

Váha: 760 g

————————————————————————————

Příběh kamene...

Tuto jedinečnou srostlici záhněd pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————

Další přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku pravých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 22905
5 400 Kč
Větší estetická srostlice kouřových krystalů záhněd pocházející z Alp
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty

zahneda krystalek podlozkovy vzorek muskovit albit kremen obrazek 7
280 Kč
430 Kč (–34 %)
22524
zahneda podlozkova vysocina krystaly kamen prirodni obrazek 12 8345