Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Vysoce estetický černý turmalín zdobený lupínky muskovitu

Luxusní černý turmalín skoryl pocházející z proslavené české lokality  Pikárec (Vysočina).

Naleziště drahých kamenů Pikárec se proslavilo nejen úžasnými krystaly záhněd, ale především fantastickými černými turmalíny. Nádherné skoryly se zde nacházely už před mnoha desítkami let, několik úžasných nálezů však pochází i z dob nedávných, pouhých pár let zpátky. Tato malá vesnička respektive její okolní pole, tedy neustále překvapují opravdu vysoce kvalitními vzorky jak černých skorylů tak i záhněd.

Tento konkrétní černý turmalín však patří mezi ty skutečně vyjímečné, protože již na první pohled upoutá každého, kdo se jen trošku zajímá o drahé kameny a minerály. Podobné kousky se však i na této lokalitě nacházejí zcela ojediněle, takže při procházce po zoraném poli na takto hodnotný vzorek bohužel nenarazíte. (Nalézt takovýhle kámen vyžaduje mnohaleté zkušenosti, perfektní znalost lokality a také pokročilé mineralogické a geologické znalosti).

Jde o poměrně větší plochý špalek skorylu, který z pohledové strany působí opravdu silně estetickým dojmem. Turmalín je zde totiž vysoce lesklý, má zde velmi výrazné rýhování a hlavně je zde krásně zdobený lupínky muskovitu neboli laicky řečeno slídou. Právě díky kontrastu černé barvy a světlého lesklého muskovitu kámen vypadá skutečně skvěle.

Ze zadní nepohledové strany má turmalín také celkem slušný lesk a typické rýhování. Místy je zde sice lehce odřený, ale to mu rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse a vyjímečnosti.

Z jedné strany se pak skoryl může také pochlubit náznaky stupňovitého ukončení.

Tento černý turmalín sice nepatří mezi ty nejlevnější, za tuto cenu však dostanete kvalitní a estetický kousek skorylu ve vysoké sbírkové kvalitě.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 43 x 35 x 21 mm

Váha: 52 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

ČESKÉ vs. ZAHRANIČNÍ DRAHÉ KAMENY

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky a to především z úžasné oblasti Vysočiny. Tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

 

Další nabídku přírodních černých turmalínů z ČR naleznete v naší sekci - PRODEJ ČERNÝCH TURMALÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - NABÍDKA ČERNÝCH TURMALÍNŮ.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 20077
2 700 Kč
Vysoce estetický černý turmalín zdobený lupínky muskovitu
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty