Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Zachovalý Mistrovský krystal záhnědy - Dévický chrám - Alpy

Luxusní vzorek přírodní záhnědy pocházející z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky cca 3000 m.n.m.

Jedná se o menší až středně velký krystal záhnědy, který má krásně zachovalé obvodové stěny i samotnou špici. Místy je sice krystal lehounce odřený či tuklý a špička také není úplně dokonalá, vůči svým rozměrům jde však o nádherně zachovalý kousek.

Krystal se navíc v jedné pasáži může pochlubit zajímavým růstem a ze spodní strany je místy hezky otlačený od tzv. mateční horniny (nejčastěji křemene).

Povrch záhnědy je částčně až zcea lesklý, pokud  tedy krystal prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete výborně nahlédnout dovnitř celého kamene a pozorovat tak jeho kouzelný vnitřní svět.

Ve spodní části krystal ukrývá vysokou drahokamovou čistotu, ve střední a horní pasáži pak můžete obdivovat půvabné mlhovinové závoje, či různé inkluze a peříčka. Po důkladnějším prozkoumání objevíte těsně pod povrchem i pěknou menší barevnou duhu.

Díky bohatému vnitřnímu světu můžeme tento krystal zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Dévický chrám.

Někteří lidé se do tohoto vnitřního světa kamenů vydrží dívat i dlouhé minuty a nepřestane je fascinovat. Úkazy skryté uvnitř totiž výborně rozvíjí lidskou fantazii a vy tak můžete mít mnohdy pocit, že vidíte například nějáké zvíře či jiný objekt.

Tento vnitřní svět /vesmír jsme pro vás částečně zachytili i na některých fotogrfiích, kde je krystal prosvícený baterkou. Ve skutečnosti je však ještě o mnoho krásnější.

 

PŘÍBĚH KAMENE...

Tento nádherný samostatný krystal záhnědy pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

 

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 54 x 31 x 25 mm

Váha: 58 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

Další nabídku přírodních záhněd naleznete v naší sekci - PRODEJ ZÁHNĚD, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - NABÍDKA ZÁHNĚD.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 19804
1 730 Kč –13 % 1 490 Kč
Zachovalý Mistrovský krystal záhnědy - Dévický chrám - Alpy
zahneda mistrovsky krystal devicky chram alpy mont blanc 1
Tip!
1 730 Kč –13 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty

zahneda srostlice krystalky albit kremen levny kamen 5 22824
zahneda zlomek krystalu prirodni drahy kamen cesky 1 22374