Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Exkluzivní sytě žlutý až medový fragment krystalu citrínu s drahokamovou vnitřní čistotou

Sbírkový až muzejní kousek pravého českého citrínu z proslaveného šutráckého naleziště Kněževes - Na Františku nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o skutečně obdivuhodný vzorek přírodního citrínu, který se může pochlubit velmi slušnou délkou 7 centimetrů a váhou téměř 150 gramů. Tento citrín navíc není pouze nějáký valounek či úlomek, ale jde o větší část krystalu (fragment), takže je o to cennější.

Krystal má krásně zachovalé obvodové stěny a i když se samotná špice nezachovala, citrín přes to působí opravdu fantastickým až kouzelným dojmem.

Sluníčkem či baterkou je citrín celý skvěle průsvitný. Jeho povrch je sice převážně matný, i přes to lze však jasně poznat, že kámen ukrývá mimořádně vysokou tzv. drahokamovou čistotu, s pouze několika málo peříčky či jinými inkluzemi.

Po důkladnjěím prozkoumání lze z horní i spodní strany krystalu objevit moc pěknou barevnou duhu (duhový odlesk). Ti pozornější z vás pak těsně pod povrchem spatří i náznak tzv. sluneční skvrny.

Skutečně fascinující a velice vzácná je pak především samotná barva tohoto citrínu, která se honosí vysoce kvalitním  sytě žlutým až medovým odstínem se zlatavými tóny. Nejvíce pak samozřejmě úžasné zbarvení kamene vynikne pokud je mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás zachytili na posledních čtyřech snímcích (celkem je u vzorku 11 fotografií).

Barvu tohoto citrínu lze zkrátka označit za jednu z nejkrásnějších, kterou můžete v přírodě najít. Každý sběratel minerálů touží mít ve sbírce takto kvalitní sytě žlutý až medově-zlatavý citrín, jen málo kdo má však to štěstí či dar, si takovýto kámen najít.

Celkově jde o unikátní citrín z naší země, který má rozhodně co nabídnout. Tento kámen je vhodný pro opravdu náročné sběratele minerálů, ocení jej však jistě i lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem. Citrín by však směle mohl být umístěný i v některém menším muzeu minerálů, kde by jej mohli dlouhodobě obdivovat návštěvníci.

Tento jedinečný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a hlavně kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Kámen jsme pro vás samozřejmě postupným pootáčením detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. Kdybychom měli vybrat jen jedinou fotografii, která citrín nejlépe charakterizuje, bude to právě úvodní snímek.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry kamene: 70 x 42 x 30 mm

Váha: 146 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Citrín - účinky, vlastnosti, význam «

» Citrín - čištění, nabíjení, aktivace «

» Jak poznat pravý citrín? «

» Citrín - zajímavosti a další nabídka «

» Naleziště s výskytem minerálů - Kněževes «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Barevné duhy a odlesky v nerostech «

» Náš příběh «

 ————————————————————————————

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 26119
17 500 Kč
Exkluzivní sytě žlutý až medový fragment krystalu citrínu s drahokamovou vnitřní čistotou
citrin luxusni exkluzivni cesky prirodni drahy kamen vysocina knezeves sbirkovy vzacny syte zluty zlatavy medovy obrazky 1
TOP kámen
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty

Luxusní surovina citrínu s jemně zlatavou barvou
Tip!
3 100 Kč
4 500 Kč (–31 %)
21987