• 1 z 7
 

Krásně průsvitný citrín v barvě šampaňského s dobrou vnitřní čistotou

 

Nádherný vzorek pravého přírodního citrínu nalezeného v okolí malé vesničky jménem Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Citrín je na povrchu převážně matný, místy lehce ohlazený a příjemný na dotek. Citrín díky tomu působí hravým až mazlivým dojmem. Toto ohlazení způsobila sama příroda a to už před tisíci lety, když si s kamínkem pohrávaly proudy tehdejších potůčků, řek a vodních toků a ohladily ho do této krásné podoby. Těmto omletým a ohlazeným kamínkům se mezi lidmi říká tzv. "sameťáčci".

Kámen je celý skvěle průsvitný (sluníčkem nebo baterkou), ale zcela dovnitř citrínu nahlédnout nelze (kvůli zmíněnému mírně omletému zevnějšku). I přes to je však celkem dobře patrné, že kámen uvnitř ukrývá velmi slušnou (v některých pasážích až drahokamovou) čistotu s pouze menším množstvím inkluzí a peříček (na facetový výbrus se však nehodí).

Po důkladnějším prozkoumání pak můžete uvnitř objevit i drobnou barevnou duhu (fotoaparátem nejde zachytit).

Barva citrínu má půvabný světe žlutý odstín, mezi sběrateli často označovaný jako "šampáňo barva".

Kvality kamene pak samozřejmě nejvíce vyniknou pokud je mokrý a na sluníčku, což jsme pro Vás dobře zachytili na posledních dvou snímcích.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 42 x 33 x 33 mm

Váha: 59 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
1 750 Kč
Kód produktu 23880
Kategorie Pravý citrín - přírodní kámen z Česka
Položka byla vyprodána...