Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Citrínové slunce s úžasnou zlatavou barvou a větším duhovým odleskem

Fantastický kousek přírodního citrínu pocházejícího z proslavené české lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o luxusní citrínovou surovinu, která se může pochlubit nejen svojí slušnou velikostí, ale také vysokou kvalitou. Kámen tak ocení především náročnější sběratelé minerálů na doplnění svých sbírek s drahými kameny. Zamilovat si jej však mohou i lidé, kteří se o vzácné nerosty zajímají kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

Tento vzorek citrínu je z pohledové strany (přibližně jedna třetina celkové plochy kamene) nádherně lesklý, zbývající pasáže jsou pak matné, místy lehce ohlazené.

Citrín je celý výborně průsvitný sluníčkem nebo baterkou a díky lesklému úseku lze i skvěle nahlédnout dovnitř prakticky celého kamene a kochat se tak jeho pestrým vnitřním světem.

Ten ukrývá především velice dobrou, místy až drahokamovou čistotu, můžete zde však obdivovat i množství půvabných mlhovinových závojů nebo jiné úkazy jako peříčka či inkluze.

Celkem snadno lze objevit i na první pohled skrytou zajímavost a sice velkou pestrobarevnou duhu o rozměrech cca 30 x 8 milimetrů. (Tento duhový odlesk bohužel nejde fotoaparátem dobře zachytit).

Skutečně úžasná a velmi vzácná je pak samotná barva citrínu, která se pyšní kvalitním středně až sytě žlutým odstínem se zlatavými, ale i lehce kouřovými tóny. Toto unikátní zbarvení samozřejmě nejvíce vynikne pokud je kámen mokrý a na sluníčku což jsme pro vás výborně zachytili na posledních třech fotografiích (celkem je u vzorku 12 snímků).

Tento obdivuhodný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a hlavně kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Citrín jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: cca 75 x 55 x 40 mm

Váha: 221 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Zajímá Vás jak jsou lidé spokojeni s nákupem na našem e-shopu?

Přečtěte si desítky pozitivních hodnocení zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili » Zobrazit recenze «

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým. 

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 21705
6 200 Kč –21 % 4 890 Kč
Citrínové slunce s úžasnou zlatavou barvou a větším duhovým odleskem
citrin pravy prirodni cesky kamen vysocina knezeves obrazky 1
6 200 Kč –21 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty