Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Kvalitní stříbrný přívěsek s průsvitným krystalem jemně kouřové záhnědy

Elegantní stříbrný přívěsek s přírodní českou záhnědou nalezenou v okolí proslavené šutrácké vesničky jménem Bory (Vysočina).

Jde o menší krystalek záhnědy, který má celkem slušně zachovalé obvodové stěny i samotnou špičku. Krystal je navíc z části tzv. oboustranně vyvinutý, takže náznaky špice můžete pozorovat i na opačném konci kamene.

Záhněda je krásně lesklá a celá výborně průsvitná. Uvnitř kamínku můžete pozorovat množství nejrůznějších úkazů jako mlhovinek, inkluzí či peříček. Prostor uvnitř kamene se mezi ezoteriky označuje jako tzv. vnitřní svět.

Krystal má příjemnou kouřovou barvu, která je typická pro oblast okolo Borů.

 ————————————————————————————

Záhněda je nápaditě a precizně zasazena ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Záhněda navíc není vrtaná ani žádným způsobem přilepená. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry kamene: 25 x 13 x 10 mm

Váha přívěsku: 5 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————
Další stříbrné přívěsky s přírodními českými záhnědami najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 
Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 20961
1 250 Kč
Kvalitní stříbrný přívěsek s průsvitným krystalem jemně kouřové záhnědy
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty