Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Estetická srostlice krystalků záhnědy ve stříbrném přívěsku

Tento propracovaný ručně dělaný stříbrný přívěsek ukrývá opravdu zajímavý a nevšední vzorek přírodní české záhnědy pocházející z oblasti Vysočiny a to konkrétně z naleziště Bory.

Konkrétně jde o srostlici dvou krystalků záhnědy, které jsou skutečně krásně zachovalé, obdivovat tedy můžete prakticky dokonalé špičky i kratší obvodové stěny.

Krystalky mají velice příjemný až podmanivý kouřový odstín, přičemž jeden krystalek je světlejší a druhý pro změnu tmavší.

Při prosvícení srostlice sluníčkem či baterkou můžete místy i decentně nahlédnout do vnitřního světa těchto krystalků, který ukrývá větší množství inkluzí především ve formě tzv. peříček. Objevit však můžete i drobný duhový odlesk.

Celkově jde o velmi povedený stříbrný přívěsek s unikátním a estetickým vzorekem surové záhnědy.

Níže vám doporučujeme si přečíst další hodnotné a doplňující informace týkající se našich přívěsků.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 28540
2 940 Kč
Estetická srostlice krystalků záhnědy ve stříbrném přívěsku
zahneda privesek srostlice krystalu esteticky vzorek 1
Srostlice krystalů
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Záhněda je nápaditě a precizně zasazena ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen.

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Záhněda navíc není vrtaná ani žádným způsobem přilepená. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

 

Články související s tímto kamenem:

Doplňkové parametry

Kategorie: Stříbrné přívěsky se záhnědou z ČR
Typ / forma: Přírodní / surový / neopracovaný
Tvar: Srostlice krystalů
Naleziště: Česká republika
Místo nálezu:: Bory (Vysočina)
Rok nálezu:: 2015
Rozměry kamene:: 29 x 18 x 12 mm
Váha přívěsku:: 9 g

Podobné produkty