Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Menší krystal citrínu s půvabně žlutým odstínem a barevnou duhou

Nádherný kousek pravého českého citrínu z proslavené lokality Kněževes u Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jde o menší krystal citrínu, který má z pohledové strany slušně zachovalé obvodové krystalové stěny. Ze zadní strany se pak plochy nenachází, protože je zde krystal převážně tzv. otlačený od mateční horniny (nejčastěji křemene).

Špice krystalu se zachovala pouze částečně z přední strany, ve zbývajících pasážích je pak buď otlačená nebo se nazachovala, takto už jsme však kámen osobně nalezli v přírodě. I přes to, že špice krystalu není úplně dokonalá, však tento citrín působí velmi krásným celkovým dojmem.

Povrch citrínu je celý matný, místy velice nepatrně ohlazený a příjemný na dotek. Pokud krystal prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, tak sice kvůli tomuto matnému povrchu nelze nahlédnout zcela dovnitř kamene, i přes to je však velmi dobře patrné, že citrín ukrývá opravdu slušnou, místy až drahokamovou čistotu s pouze menším množstvím mlhovin, inkluzí či peříček (úkazy uvnitř kamene).

Pokud si citrín prohlédnete opravdu důkladně, objevíte také půvabnou barevnou duhu o velikosti cca 5 x 5 milimetrů.

Skutečně úžasná je pak především samotná barva citrínu, která se může pochlubit kvalitním středně žlutým odstínem, se zajímavým lehce kouřovým nádechem ve špici krystalu.

Nejvíce samozřejmě toto vyjímečné zbarvení kamene vynikne, pokud je mokrý a na sluníčku, což je výborně zachyceno na úvodních čtyřech fotografiích. To má pak citrín dokonce až medový či jemně zlatavý nádech.

Tento jedinečný citrín bude jistě ozdobou každé sbírky minerálů, kromě sběratelů však tento kámen jistě ocení i lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

Kámen jsme pro vás samozřejmě postupným pootáčením detailně nafotili ze všech stran a úhlů a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu nejen o celkovém vzhledu, ale i jeho barvě (U vzorku je tedy celkem 19 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 50 x 30 x 25 mm

Váha: 54 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Další nabídku pravých českých citrínů naleznete v naší sekci - Prodej citrínů, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - Nabídka citrínů.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 18511
2 600 Kč –15 % 2 200 Kč
Menší krystal citrínu s půvabně žlutým odstínem a barevnou duhou
citrin krystal mineral prodej cesky kamen 16
2 600 Kč –15 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty

Luxusní surovina citrínu s jemně zlatavou barvou
Tip!
3 100 Kč
4 500 Kč (–31 %)
21987