Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Mistrovský krystal křišťálu s drahokamovou čistotou, klíčovými vtisky a Fantomem - stříbrný přívěsek

Unikátní stříbrný přívěsek s vyjímečným přírodním českým křišťálem pocházejícím z oblíbené kamínkářské oblasti Žulová (Jeseníky).

Přívěsek se pyšní vysoce kvalitním a estetickým krystalem křišťálu. Ten má krásně zachovalé všechny obvodové stěny a téměř dokolanou špičku (pouze drobné ťuknutí v samotném vrcholu).

Tato špice se navíc pyšní specifickým uspořádáním a tvarem jednotlivých plošek (fazet), díky čemuž můžeme křišťál zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a sice tzv. Dow krystal.

Obvodové stěny pak ukrývají další zajímavost v podobě podlouhlých klíčových vtisků/otisků, které dle svého tvaru pocházejí od jiných sousedních krystalů.

Křišťál je sluníčkem či baterkou celý skvěle průsvitný a tak můžete výborně nahlédnout do jeho vnitřního světa. Ten ukrývá úžasnou drahokamovou čistotu.

Ti pozornější z vás uvnitř dokonce objeví i jednu opravdovou vzácnost. Při správném prosvícení (nejlépe baterkou) a natočení krystalu lze totiž uvnitř spatřit nepatrný náznak ještě jedné menší špice (krystal) v podobě jakési mlhoviny. Tento úkaz se označuje jako tzv. "Fantom".

Samotná barva křišťálu má pak ledově bílý odstín. Toto zbarvení je u českých křišťálů velmi ceněné, protože většina tzv. polních kamínků (křišťálů) má kouřový či lehce žlutý nádech, což nevypadá tak esteticky jako právě čistě ledobě bílá barva.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

————————————————————————————

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli představu o velikosti daného přívěsku.

————————————————————————————

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry kamene: 42 x 15 x 10 mm

Váha přívěsku: 13 g

————————————————————————————

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

» Křišťál - zajímavosti a další nabídka «

» Krystal Fantom «

» Mistrovské krystaly «

» Mistrovský krystal DOW «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Kameny a krystaly s klíčovými vtisky/otisky «

» Náš příběh «

» Puncovní značky «

————————————————————————————

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 24941
3 590 Kč
Mistrovský krystal křišťálu s drahokamovou čistotou, klíčovými vtisky a Fantomem - stříbrný přívěsek
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty