Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Mohutný vzorek skorylu s vysokým leskem a velmi výrazným rýhováním

Mimořádný kus přírodního černého turmalínu skorylu pocházející z proslulé kamínkářské lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o pozoruhodný vzorek černého turmalínu, který na první pohled každého ohromí svojí velikostí. Délka 11 centimetrů a váha 420 gramů řadí tento kousek mezi opravdové velikány a turmalín tak směle může konkurovat i zahraničním vzorkům.

Takto mohutné válce černých skorylů jako je tento se v naší přírodě nacházejí zcela vyjímečně. Podobné vzorky lze spatřit jen v opravdu kvalitních sbírkách starých sběratelů, kteří se drahým kamenům věnovali celý život či například v některých mineralogických muzeích či univerzitních sbírkách.

Tento špalek turmalínu však není pouze velký, ale nabízí i slušnou kvalitu. Skoryl je tedy pevný, pyšní se krásným leskem a velmi výrazným rýhováním.

I přes to, že je tento vzorek z čelních stran tzv. neukončený a v některých pasážích je odřený, působí atraktivním a obdivuhodným dojmem.

Černý turmalín byl v naší přírodě nalezen ve dvou částech, ze kterých je nyní precizně sestaven do svého původního tvaru. Tento zásah však rozhodně nijak nekazí celkový hezký vzhled kamene a ani nesnižuje jeho energetický potenciál. Takto velké a hodnotné skoryly se rekonstruují celkem běžně, protože najít takto veliký kousek v celku je prakticky nemožné.

Tento XXL vzorek černého turmalínu je díky svým rozměrům vhodný především pro ty z vás, jenž se o drahé kameny a nerosty zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem. Kámen se výborně hodí i na skupinové meditace či terapie.

————————————————————————————

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Rozměry: cca 110 x 55 x 50 mm

Váha: 421 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem:

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————

Černý turmalín - neobyčejný drahý kámen

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG". (Přečtěte si náš podrobný článek věnovaný tématu ELEKTROSMOG - zobrazit celý článek).

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by Vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden větší špalík o rozměrech alespoň 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech a tvarech. Oba dva druhy těchto turmalínů mají samozřejmě shodné energetické účinky a vlastnosti, černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat (podobně jako tužkové turmalíny), takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem. V přírodě se však takto zakončené špalíky nacházejí vzácně, takže je jejich cena o něco vyšší, než u turmalínů bez zakončení.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny (přečtěte si "Náš příběh") takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 23358
4 900 Kč
Mohutný vzorek skorylu s vysokým leskem a velmi výrazným rýhováním
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty