Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Úžasný sametově ohlazený valounek sytě žlutého citrínu se slušnou vnitřní čistotou

Fantastický sběratelský kousek pravého českého citrínu pocházející z proslaveného kamínkářského naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o poctivý valounek citrínu, který se pyšní slušnými rozměry a hmotností téměř čtvrt kilogramu. Ať už jste tedy pokročilý sběratel minerálů a hledáte větší citrín do své vitrínky nebo se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a chcete citrín vhodný na terapie či meditace, tento úžasný větší valoun jistě splní vaše vysoká očekávání.

Povrch citrínu je prakticky celý matný, lehce až sametově ohlazený a kamínek je tudíš příjemný až mazlivý na dotek. Za tento úžasně omletý zevnějšek citrín vděčí potůčkům a řekám, které si s ním pohrávaly ve svých proudech.

Pokud citrín nastavíte slunečním paprskům, zjistíte že je celý skvěle průsvitný. Kvůli ohlazenému povrchu sice lehce nahlédnout zcela dovnitř kamene, i přes to je však cekem dobře patrné, že valounek ukrývá velmi slušnou čistotou. Pouze v jedné menší pasáži je citrín lehce zakalený mléčným křemenem, to mu však rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse, jde spíš o zajímavost.

Pokud se přesuneme k samotné barvě, máme tu citrín, který se řadí mezi ty sbírkové unikátní vzorky. Sytě žlutých citrínů jako je tento je totiž v naší přírodě skutečně pomálu a najít nějáký takový kousek je opravdová vzácnost. Pokud je kámen mokrý a na sluníčku, toto výrazně žluté zbarvení se pyšní i jedinečnými zlatavými tóny, což je dobře zachyceno na úvodních čtyřech fotografiích.

Pokud hledáte pravý přírodní český citrín ve slušné velikosti, vysoké kvalitě a se sytě žlutou barvou a dobrou vnitřní čistotou, tato "surovina" vás zajisté nezklame a vy si ji zamilujete. Citrín jsme vyřadili z naší vlastní sbírky, takže vám jako u všech námi nabízených minerálů samozřejmě ručímě za jeho pravost, jasný původ a čistě surový neupravený stav.

Níže pod popiskem naleznete i krátké video s tímto citrínem.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: cca 72 x 52 x 50 mm

Váha: 233 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————

U nás vždy víte, co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha. (Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli).

Pod každým popisem kamene také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 23064
17 000 Kč –26 % 12 500 Kč
Úžasný sametově ohlazený valounek sytě žlutého citrínu se slušnou vnitřní čistotou
citrin syte zluty valounek prirodni cesky drahy kamen prodej obrazky 6
TOP kámen
17 000 Kč –26 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty

sbirkovy citrin pravy krystal kamen prirodni surovy drahokam polodrahokam vysocina morava obrazky 2
Citrín
Prodáno
29 000 Kč
4257