Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Velký podlouhlý špalek skorylu se zajímavým plochým tvarem

Obdivuhodný vzorek přírodního černého turmalínu skorylu pocházející z proslavené mineralogické oblasti Pikárec (Vysočina).

Tento mohutný skoryl není určen sběratelům, ale především těm z vás, jenž se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

Sběratelé minerálů si totiž potrpí spíše na menší až středně velké, ale vysoce estetické kousky, protože si tyto kameny vystavují do vitrín a kochají se jimi. Ne že by tento černý turmalín nebyl hezký, ale pro sběratele není úplně atraktivní. Pro svoji velikost tento podlouhlý plochý špalek však ocení právě "ezoterici", kteří s kameny především energeticky pracují a využívají tak jejich skrytou vnitřní sílu. Tento skoryl nabízí velice dobrý poměr ceny vůči velikosti. A právě velikost je rozhodující pokud si turmalín pořizujete hlavně vůči zvýšené ochraně proti nežádoucímu elektromagnetickému záření, které se souhnně označuje jako Elektrosmog. V tomto případě platí, že čím větší, tím lepší.

Zjednodušeně řečeno, ezoterici většinou vyhledávají krásné černé turmalíny ve slušné velikosti za rozumnou cenu. Sběratelé na velikost zase úplně nehledí, a prioritou je pro ně vysoce estetický vzhled, minimální poškození vzorku a také jeho zajímavost či vzácnost výskytu (Například hypoparalelně rostlé černé turmalíny). I lidé zajímající se o drahé nerosty kvůli jejich energetickým účinkům však při opakovaném nákupu často sáhnou právě po menších estetických kouscích, protože například už jeden větší špalík vlastní.

Tento konkrétní nabízený černý turmalín se pyšní opravdu poctivými rozměry i váhou. Délka 11 cetimetrů a hmotnost čtvrt kilogramu řadí tento špalek mezi ty slutečně mohutné vzorky, které se v naší přírodě vyskytují velice ojediněle.

Turmalín byl v naší přírodě nalezen ve dvou částech, ze kterých je nyní precizně sestaven do svého původního tvaru. Tento zásah však rozhodně nijak nekazí celkový hezký vzhled kamene a ani nesnižuje jeho energetický potenciál. Takto velké a hodnotné skoryly se rekonstruují celkem běžně, protože najít takto veliký kousek v celku je prakticky nemožné.

I přes to, že je skoryl místy odřený/sedřený pyšní se velice výrazným rýhováním a slušným leskem. Jedna z čelních stran je neukončená, ta druhá má pak alespoň náznak poměrně vzácného stupňovitého zakončení (viz. poslední foto v detailu).

Celkově jde o hezký velký černý turmalín, který hlavně pochází z naší země (ČR - Vysočina), takže je pravý a čistě přírodní - viz článek níže.

————————————————————————————

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Rozměry: cca 110 x 57 x 25 mm

Váha: 257 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem:

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 23487
3 200 Kč
Velký podlouhlý špalek skorylu se zajímavým plochým tvarem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty