Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Velký přírodní růženín z České Republiky

Obdivuhodný kousek pravého českého růženínu ze slavné šutrácké lokality Dolní Bory (Vysočina).

Jedná se o poměrně mohutný, tři čtvrtě kilogramu vážící růženín, který se pyšní nejen svojí velikostí, ale také zajímavou hrou barev a místy i slušnou vnitřní čistotou.

V růženínu se zajímavě prolínají snad všechny odstíny růžové barvy. Najdete zde tak nejen velmi jemně růžové pasáže, které přechází až téměř do bílé barvy, ale také opravdu sytě růžové části, které jsou typické pouze pro kvalitní růženíny. V některých úsecích má pak tento růžový odstín i lehce fialový či jemně šedý nádech, což působí opravdu nevšedním dojmem.

Pokud růženín prosvítíte sluníčkem nebo silnou baterkou, zjistíte, že je celý krásně průsvitný a to díky slušné vnitřní čistotě v některých pasážích.

Růženíny samozřejmě nedosahují tak vysoké čistoty jako třeba některé křišťály, citríny nebo záhnědy, takže když se u růženínů hovoří o slušné čistotě, myslí se tím, že kameny jsou v některých malých úsecích čisté, jinak jsou pochopitelně uvnitř spíše zakalené. Vyšší drahokamové čistoty dosahují růženíny zcela vyjímečně a jedná se v naprosté většině o velmi malé až drobné kamínky o velikosti do jednoho až dvou centimetrů.

Po důkladnějším prozkoumání můžete těsně pod povrchem objevit i hezké menší či drobné barevné duhy.

Růženíny v této velikosti a kvalitě se na Vysočině nachází naprosto vyjímečně, proto jsou také velice vzácné a ceněné. Tento kámen navíc pochází z oblasti, kde se dříve (v 80. letech) našli jedny z nejhezčích růženínů v České Republice.

Níže pod popiskem samozřejmě naleznete také tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy uvádíme i přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech.

Pokud hledáte velký přírodní růžením pocházející z České Republiky, tento kámen vám jistě udělá radost. Vzorek se díky své velikosti výborně hodí i s různým skupinovým terapiím, seancím či meditacím.

 

Místo nálezu: Dolní Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2015

Rozměry: 125 x 110 x 44 mm

Váha: 775 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

POUČNÁ A ZAJÍMAVÁ POZNÁMKA K BAREVNÝM ODSTÍNŮM RŮŽENÍNŮ

Většina lidí si myslí, že růženíny mají podle svého názvu pouze růžovou barvu, jejich zbarvení je však často daleko rozmanitěšní. Nejčastěji se v přírodě samozřejmě vyskytují velmi jemně růžové kamínky, vzácněji pak i ty středně nebo dokonce sytě růžové. Některé růženíny se však pyšní i netradičním fialovým nádechem, ojediněle jsou dokonce celé sytě fialové. Mnohdy se pak tyto růžové a fialové odstíny vzájemně mísí a prolínají, takže některé kousky vypadají opravdu zajímavě.

Pokud růženín leží dlouhé roky na přímém slunci a to ať už na poli nebo například na zahradní skalce či na parapetu za oknem, jeho krásné růžové či fialové zbarvení se postupně vytratí a kamínek zšedne.

Velice důležité také je, za jakých světelných podmínek se na daný kámen díváte. Někdy má růženín skutečně krásnou barvu, ale pokud si jej prohlížíte někde ve stínu či doma (večer) pod umělým osvětlením, tato barva zdaleka tak nevynikne a kámen i přes to že má opravdu kvalitní zbarvení nepůsobí příliš atraktivně. Nejvíce krása těchto kamenů totiž vynikne na sluníčku. Některé růženíny vypadají dobře i pokud je nasvítíte například baterkou, záleží však na intenzitě a barevné teplotě světla.

Mnohdy se stává, že lidé chodí po zoraném poli když je například zataženo a žádný nalezený růženín se jim nelíbí. Pokud by se však na ty samé kamínky dívaly na sluníčku jistě by změnili názor.

 

Další nabídku pravých českých růženínů naleznete v naší sekci - Prodej růženínů, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - Nabídka růženínů.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 18691
1 900 Kč –26 % 1 400 Kč
Velký přírodní růženín z České Republiky
ruzenin velky prirodni cesky kamen mineral nerost vysocina bory prodej obrazky 1
1 900 Kč –26 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty