Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Kvalitní větší kousek růženínu se slušnou vnitřní čistotou

Sbírkový kousek pravého českého růženínu pocházejícího ze slavné šutrácké lokality Dolní Bory (Vysočina).

Jedná se o středně velký až větší vzorek surového růženínu, který je díky slušné vnitřní čistotě celý dobře průsvitný (sluníčkem i baterkou). Při nasvícení baterkou lze těsně pod povrchem objevit i pěknou drobounkou barevnou duhu.

Růženíny samozřejmě nedosahují takové čistoty jako třeba některé křišťály, citríny nebo záhnědy, takže když se u růženínů hovoří o slušné čistotě, myslí se tím, že kamínky jsou v některých malých úsecích čisté, jinak jsou pochopitelně uvnitř spíše zakalené. Vyšší drahokamové čistoty dosahují růženíny zcela vyjímečně a jedná se v naprosté většině o velmi malé až drobné kamínky o velikosti do jednoho až dvou centimetrů.

Velice nevšední je i samotná barva kamene, která má středně až sytě růžový odstín s pozoruhodným fialovým nádechem. Toho zajímavé zbarvení samozřejmě nejvíce vynikne, pokud je kámen na sluníčku.

Z jedné strany je pak růženín také velmi lehce pokrytý slabou vrstvičkou zlatavého pyritu.

 

Místo nálezu: Dolní Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2015

Rozměry: 69 x 62 x 30 mm

Váha: 168 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

POUČNÁ A ZAJÍMAVÁ POZNÁMKA K BAREVNÝM ODSTÍNŮM RŮŽENÍNŮ

Většina lidí si myslí, že růženíny mají podle svého názvu pouze růžovou barvu, jejich zbarvení je však často daleko rozmanitěšní. Nejčastěji se v přírodě samozřejmě vyskytují velmi jemně růžové kamínky, vzácněji pak i ty středně nebo dokonce sytě růžové. Některé růženíny se však pyšní i netradičním fialovým nádechem, ojediněle jsou dokonce celé sytě fialové. Mnohdy se pak tyto růžové a fialové odstíny vzájemně mísí a prolínají, takže některé kousky vypadají opravdu zajímavě.

Pokud růženín leží dlouhé roky na přímém slunci a to ať už na poli nebo například na zahradní skalce či na parapetu za oknem, jeho krásné růžové či fialové zbarvení se postupně vytratí a kamínek zšedne.

Velice důležité také je, za jakých světelných podmínek se na daný kámen díváte. Někdy má růženín skutečně krásnou barvu, ale pokud si jej prohlížíte někde ve stínu či doma (večer) pod umělým osvětlením, tato barva zdaleka tak nevynikne a kámen i přes to že má opravdu kvalitní zbarvení nepůsobí příliš atraktivně. Nejvíce krása těchto kamenů totiž vynikne na sluníčku.

Mnohdy se tak stává, že lidé chodí po zoraném poli když je například zataženo a žádný nalezený růženín se jim nelíbí. Pokud by se však na ty samé kamínky dívaly na sluníčku jistě by změnili názor.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY a to na adrese www.ceskekrystaly.cz

 

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 18430
900 Kč
Kvalitní větší kousek růženínu se slušnou vnitřní čistotou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty

ruzenin velky prirodni cesky kamen mineral nerost vysocina bory prodej obrazky 1
1 400 Kč
1 900 Kč (–26 %)
18691