Větší estetická krystalová drůza křišťálu/ záhněd s povlakem chloritu - Alpy
Úžasný sběratelský kousek přírodního alpského křišťálu / záhnědy pocházející z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách.
Jedná se o poměrně větší estetickou krystalovou drůzu, která je tvořena tzv. podložkou ve formě typického bílého alpského křemene označovaného jako "adulár". Z této mateční podložkové horniny pak doslova "trčí" několik větších krystalů a menších špiček.
Jednotlivé krystaly a krystalky jsou zde převážně výborně zachovalé, takže vzorek působí velice atraktivním celkovým dojmem.
Hodí se však také říci, že ve skutečnosti "naživo" vypadá tato krystalová drůza ještě o něco lépe než na fotografiích.
Svým zbarvením se krystaly řadí na pomezí bílého křišťálu a jemně kouřové záhnědy, nutno však dodat, že právě alpské křišťály jsou typické svým světle kouřovým nádechem, takže osobě bychom tuto drůzu spíše označili jako křišťálovou (Typický alpský křišťál s jemně kouřovými tóny).
Charakteristický je pro většinu alpských křišťálů i zajímavý lehce třpytivý povlak tmavšího nazelenalého chloritu. Ten mají krystaly na svých špicích.
Krystaly jsou sluníčkem či baterkou také výborně průsvitné, lesklé obvodové stěny pak dovolují při tomto prosvícení i výborně nahlédnout do vnitřního světa. Tam se ukrývá především vysoká až drahokamová čistota, některé špice jsou však i půvabně protkány mlhovinovými závoji.
Tato kvalitní krystalová drůza je atraktivní prakticky ze všech svých pohledových stran. Křemenná podložka je pak zespod hezky rovná, takže vzorek lze i perfektně vystavit například ve vitrínce / sbírce.
Celkově jde o mimořádně povedený, origináoní a hodnotný kousek, který ocení nejen vášnivý sběrateké, ale i ti z vás, kteří se zajímáte o energii drahých kamenů a práci s krystaly.
U tohoto exkluzivního kousku jsme pro vás natočili i krátké VIDEO, které můžete shlédnout níže.
Tip: Níže se můžete začíst do příběhu tohoto kamene, nebo si přečíst některý z našich poutavých článků.



Příběh kamene...
Tento kousek křišťálu pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.
Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.
Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.
Články související s tímto kamenem:
- » Křišťál - účinky a vlastnosti «
- » Záhněda - účinky a vlastnosti «
- » Křemen - účinky a vlastnosti «
- » Informace o křišťálu a nabídka «
- » Zajímavosti o křišťálu a nabídka «
- » Krystalové drůzy a srostlice «
- » Vnitřní svět kamenů «
- » Jak vybrat vhodný kámen «
- » Kameny a obytné prostory «
- » Náš příběh «
Doplňkové parametry
Kategorie: | Křišťály z Alp |
---|---|
Typ / forma: | Přírodní / surový / neopracovaný |
Tvar: | Krystalová drůza |
Naleziště: | Alpy |
Místo nálezu:: | Mont Blanc (francouzské Alpy) |
Rok nálezu:: | 2019 |
Rozměry:: | cca 120 x 90 x 70 mm (12x9x7cm) |
Váha:: | 712 g (0,7 kg) |