Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Zajímavý slepenec tvořený černými turmalíny, albitem a křemenem

Nevšední vzorek černého turmalínu pocházející z oblíbené kamínkářské lokality Bory (Vysočina).

Jedná se o zajímavou srostlici (slepenec) černých turmalínů v kombinaci s bílým až nažloutlým albitem. Na vzorku se však v malé míře vyskytuje i křemen nebo povlak hnědo-oranžového limonitu (oxidu železa).

Turmalíny se zde nachází převážně ve formě fragmentů (částí krystalů) můžete zde však spatřit i několik málo špalíků a to i částečně ukončených.

Skoryly tvoří srostlice či slepence spíše ojediněle, takže tento kousek patří rozhodně k těm vzácnějším.

————————————————————————————

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Rozměry: cca 80 x 50 x 35 mm

Váha: 141 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem:

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

————————————————————————————

Černý turmalín - neobyčejný drahý kámen

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG". (Přečtěte si náš podrobný článek věnovaný tématu ELEKTROSMOG - zobrazit celý článek).

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by Vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden větší špalík o rozměrech alespoň 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech a tvarech. Oba dva druhy těchto turmalínů mají samozřejmě shodné energetické účinky a vlastnosti, černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat (podobně jako tužkové turmalíny), takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem. V přírodě se však takto zakončené špalíky nacházejí vzácně, takže je jejich cena o něco vyšší, než u turmalínů bez zakončení.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny (přečtěte si "Náš příběh") takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 23394
750 Kč
Zajímavý slepenec tvořený černými turmalíny, albitem a křemenem