Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Estetický oboustranně vyvinutý půlkrystal záhnědy ve stříbrném přívěsku

Elegantní stříbrný přívěsek s pravou českou záhnědou pocházející z uznávaného mineralogického naleziště Bory (Vysočina).

Tento přívěsek patří mezi ty drobnější v naší nabídce, takže jej ocení především lidé, kteří rádi nosí pouze menší a decentní dekorace. Váha přívěsku je také velice přívětivá, takže jej na krku prakticky ani neucítíte.

Kamínek zasazený v tomto přívěsku je kvalitní záhněda, přesněji řečeno tzv. oboustranně vyvinutý půlkrystal. Tento název zní pro laika možná trošku složitě a až příliš odborně, pojďme si to tedy trošku vysvětlit.

Půlkrystalem se rozumí kamínek, který má zachovalé krystalové stěny a špici pouze z jedné strany. Z druhé strany kamene se pak plochy nenachází, nebo je zde vzorek tzv. otlačený od okolní (mateční) horniny a stěny se zde nemohly zcela vyvinout do svého klasického tvaru.

Název oboustranně vyvinutý pak znamená, že tento krystal má špice na obou svých koncích. Standartně mívají krystaly špici pouze na jedné straně, takže jde o poměrně vzácný úkaz.

Záhněda je celá krásně průsvitná sluníčkem nebo baterkou, díky převážně lesklému povrchu pak můžete při tomto prosvícení i výborně nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak jeho zajímavý vnitřní svět.

Ten ukrývá nejen slušnou čistotu, ale také množství nejrůznějších úkazů jako jsou mlhoviny či peříčka.

Barva samotné záhnědy má skutečně příjemný až podmanivý kouřový odstín, ve kterém se úžasně prolínají světlejší a tmavší pasáže.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

 ————————————————————————————

Záhněda je nápaditě a precizně zasazena ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Záhněda navíc není vrtaná ani žádným způsobem přilepená. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Rozměry kamene: 16 x 12 x 8 mm

Váha přívěsku: 3 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————

Další stříbrné přívěsky s přírodními českými záhnědami najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 21723
1 450 Kč
Estetický oboustranně vyvinutý půlkrystal záhnědy ve stříbrném přívěsku
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty