Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Část krystalu ledově bílého křišťálu s krásným vnitřním světem a velkou barevnou duhou

Fantastický surový křišťál z významné lokality Suky (Vysočina).

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 12878
4 500 Kč
Část krystalu ledově bílého křišťálu s krásným vnitřním světem a velkou barevnou duhou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Fantastický surový křišťál z významné lokality Suky (Vysočina). Jedná se o poměrně velký vzorek křišťálu, který má dochovalé některé části krystalových stěn. Ty jsou navíc od přírody zdobeny zajímavým jemným rýhováním, díky čemuž kámen působí estetickým dojmem.

Povrch křišťálu je v některých pasážích matný, místy lehce ohlazený a příjemný na dotek. Jiné části jsou zase krásně lesklé takže lze při prosvícení kamene sluníčkem či baterkou velice dobře nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho kouzelný vnitřní svět.

Ten ukrývá nejen slušnou čistotu, ale také velké množství nejrůznějších úkazů, jako jsou mlhovinové závoje, peříčka a různé inkluze.

Někteří lidé se do tohoto vnitřního světa kamenů vydrží dívat dlouhé minuty a nepřestane je fascinovat. Úkazy skryté uvnitř kamene totiž výborně rozvíjí lidskou fantazii a vy tak můžete mít mnohdy pocit, že vidíte například nějáké zvíře či jiný objekt.

Největší chloubou tohoto křišťálu je však velká barevná duhua, která působí vážně nádherným dojemem. Její rozměry jsou přibliže 30 x 20 milimetrů, což je vskutku obdivuhodné. Takto velké duhy jako je tato, se v kamenech objevují naprosto vyjímečně. Barevné duhy jdou poměrně obtížne vyfotit, proto je zde tento barevný odlesk zachycen pouze částečně na posledních dvou snímcích, ve skutečnosti je však tato duha o mnoho krásnější.

Úžasná je samozřejmě i barva tohoto mohutného křišťálu, která má poměrně vzácný ledově bílý odstín. Pro křišťály z Vysočiny je totiž typické spíše lehce žluté či kouřové zbarvení. Proto jsou také tyto bílé křišťály velice vzácné a ceněné. Nejvíce tato unikátní barva samozřejmě vynikne pokud je kámen mokrý a na sluníčku, což je výborně zachyceno na posledních čtyřech fotkách.

Tento křišťál má navíc ještě jednu drobnou zajímavost. Na dvou místech je netradičně zdobený lupínky (krystalky) muskovitu. Ten je mezi lidmi známí spíše pod názvem lesklá slída.

Celkově jde tedy o naprosto vyjímečný křišťál, který jistě ocení nejen nároční sběratelé na doplnění svých sbírek, ale především lidé zajímající se o drahé kameny pro jejich významné léčivé účinky a vlastnosti. Takto velký a kvalitní křišťál se také výborně hodí k různým skupinovým seancím či ozdravným terapiím.

Tento jedinečný křišťál jsme jako naprostou většinu námi zde nabízených minerálů osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost a čistě přírodní a neupravený stav. Níže pod popiskem samozřejmě naleznete i tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr v milimetrech a u větších nebo dražších vzorků i jejich váhu v gramech.

JAK SE V KAMENECH HLEDAJÍ BAREVNÉ DUHY ?

Barevné duhy se v nerostech nejlépe hledají při jejich nasvícení baterkou nebo sluníčkem (vyjímečně jsou patrné i bez nasvícení na denním světle). Pro snadnější hledání je lepší mít kámen mokrý (některé duhy jsou dokonce patrné pouze pokud je minerál mokrý). Samotné pátrání po barevných duhách v nerostech probíhá tak, že kamínek oproti baterce nebo sluníčku natáčíte různými stranami do všech možných úhlů a zároveň pozorujete zda se někde duha neobjeví. Nejčastěji se duhy vyskytují v křišťálech, citrínech či záhnědách a jejich velikost bývá od jednoho milimetru až po několik centimetrů.

Místo nálezu: Suky

Rok nálezu: 2005

Rozměry: 92 x 55 x 55 mm

Váha: 355 g

Podobné produkty