Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Mohutný fragment krystalu půvabně žlutého citrínu v lehké kombinaci s křemenem

Obdivuhodný kousek přírodního citrínu v lehkém spojení s křemenem z významného českého naleziště Kněževes u Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o pravdu mohutný fragment krystalu citrínu, který se pyšní délkou 14,5 centimetru. Svojí vahou pak tento drobek přesahuje magickou hranici jednoho kilogramu. Takto velké vzorky drahých kamenů se v naší přírodě vyskytují zcela vyjímečně a pokud jde o citríny, tak to platí dvojnásob.

Tento fragment krystalu má z pohledové strany celkem slušně zachovalé některé větší stěny. Z ostatních stran se sice krystalové plochy již nenachází a špice se také nezachovala, i přesto však tento citrín působí skutečně fantastickým celkovým dojmem a rozhodně již na první pohled zaujme každého, kdo se jen trošku zajímá o vzácné nerosty.

Jak již bylo zmíněno v nadpise a úvodní větě, tento citrín je v některých pasážích prostoupený, nebo chceteli protkaný oranžově zbarveným křemenem. Pokud se na kámen podíváte někde ve stínu či v potemnělé místnosti, může vám připadat, že je přibližně z poloviny tvořený právě tímto křemenem. Když však vzorek prosvítíte silnější baterkou nebo sluníčkem, téměř celý kámen se nádherně rozzáří a je tedy dobře patrné, že zde převládá hlavně citrín, nikoliv křemen. (Oranžového křemene se zde nachází pouze asi 10- 20% ).

Při prosvícení citrínu (sluníčkem nebo baterkou) můžete místy i lehounce nahlédnout pod povrch a pozorovat tak půvabný vnitřní svět. Citrín je uvnitř sice převážně zakalený a kvůli matnému povrchu nelze nahlédnout zcela dovnitř, i přes to však můžete v některých úsecích spatřit zajímavé úkazy v podobě různých peříček, mlhovin a inkluzí.

Za zmínku jistě stojí i pestrobarevné duhy, kterých můžete těsně pod povrchem objevit hned několik. Pozoruhodné také je, jak se oba minerály (citrín a křemen) v některých pasážích prolínají a mísí.

Skutečně úžasná je pak také samotná barva citrínu, která má půvabný světle spíše až středně žlutý odstín, místy s lehounkými kouřovými tóny. Nejvíce samozřejmě kvality tohoto kamene vyniknou pokud je mokrý a na sluníčku, což je zachyceno na posledních dvou snímcích.

Celkově jde o poctivý kus pravého českého citrínu, který je moc hezky průsvitný a upoutá i senzační barvou.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. (U vzorku je tedy celkem 14 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: cca 145 x 95 x 65 mm

Váha: 1117 g (1,1 kg)

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 22026
9 300 Kč –36 % 5 900 Kč
Mohutný fragment krystalu půvabně žlutého citrínu v lehké kombinaci s křemenem
citrin mohutny fragment krystalu zluty prirodni pravy cesky vysocina prodej obrazek 1
9 300 Kč –36 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty