Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Mohutný krystal černého morionu narostlý na podložce - unikátní sběratelský vzorek - 1 kg

Vyjímečný vzorek temně černé záhnědy tzv. morionu pocházející z proslavené šutrácké lokality Kněževes nedaleko Radostína nad Oslavou (Vysočina).

Malebná vesnička Kněževes je velmi známá nejen mezi zkušenými šutráky či sběrateli, ale i mezi začínajícími kamínkáři či lidmi zajímajícími se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem. Tato lokalita se totiž v dřívějších ale i poměrně nedávných dobách proslavila mnoha kvalitními nálezy vzácných nerostů především pak černých záhněd tzv. morionů. Jeden takový unikát z tohoto významného naleziště si nyní blíže popíšeme.

Jedná se o skutečně mohutný kus morionu, který se pyšní uctihodnými rozměry (téměř 15 centimetrů na délku) a hmotností lehce přesahující 1 kilogram.

Tento "drobek" však na první pohled fascinuje nejen svojí velikostí, ale také tvarem. Nejde totiž pouze o nějáký zlomek či fragment ale nádherný majestátní krystal, který je ještě navíc esteticky narostlý na tzv. podložce.

Na poměry krystalů nacházejících se v České Republice jde o skutečně velký vzorek, který může směle konkurovat i kamenům ze zahraničí.

Krystal je vůči své velikosti i moc hezky zachovalý, můžete tak obdivovat nejen obvodové stěny ale také mohutnou špici.

Pokud si krystal důkladněji prohlédnete, objevíte i jednu zajímavost / zvláštnost. Na první pohled morion působí jako samostatný velký krystal, ti pozornější z vás si však už jistě z fotografií všimli, že jde ve skutečnosti o dva krystaly, které jsou srostlé těsně u sebe. Můžete zde tedy obdivovat hned dvojici špic. Částečně lze také morion označit jako srostlici.

Sluníčkem či baterkou lze krystaly celkem solidně prosvítit (viz. foto), částečně lesklé stěny pak dovolují i mírně nahlédnout do vnitřního světa a pozorovat tak množství nejrůznějších úkazů v podobě mlhovin, peříček a dalších inkluzí.

Po pečlivém prozkoumání objevíte těsně pod povrchem i pěkný menší duhový odlesk (barevnou duhu).

Samotná barva morionu má ve stínu a na běžném denním světle temný černý odstín, při prosvícení se pak krystaly rozzáří podmanivými hnědými až medovými tóny s kouřovým či žlutým nádechem.

Co se týče podložky vzorku na které jsou krystaly narostlé, tak ta je tvořena horninami jako šedý křemen, ortoklas, či albit. Právě albit je zde dokonce ve své krystalové podobě a sice ve formě pohledné kostky (krychle).

Tento velkolepý kousek morionu na podložce ocení nejen vášnivý sběratelé minerálů, u kterých se může tento krystal stát dominantou jejich sbírky, alei i lidé jenž se o drahé kameny zajímají kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem. Vzorek je díky své velikosti také více než vhodný pro různé skupinové terapie či meditace.

Krystal pro vás vyřadil ze své vlastní sbírky náš dlouholetý kamarád, kterému rozhodně patří náš dík. Snažíme se totiž, aby na našem e-shopu byl co nejširší sortiment a vybral si tak u nás nejenom záčátečník, který hledá levnější vzorky, ale i zkušený šutrák či sběratel, který vyhledává pouze luxusní a unikátní kousky.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. U vzorku je tedy celkem 18 fotografií. Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme rozměr kamene a jeho váhu.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2012

Rozměry: cca 145 x 95 x 75 mm

Váha: 1025 g (1kg)

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Morion - účinky, vlastnosti, význam «

» Morion - zajímavosti a další nabídka «

» České a moravské záhnědy «

» Albit - účinky, vlastnosti, význam «

» Ortoklas - účinky, vlastnosti, význam «

» Křemen - účinky, vlastnosti, význam «

» Krystalové drůzy a srostlice «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Barevné duhy a odlesky v nerostech «

» Naleziště s výskytem minerálů - Kněževes «

» Náš příběh «

————————————————————————————
Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 26469
11 900 Kč
Mohutný krystal černého morionu narostlý na podložce - unikátní sběratelský vzorek - 1 kg
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty