Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Slušný válec černého turmalínu s fantastickým stupňovitým ukončením

Sběratelský vzorek černého turmalínu skorylu nalezený na okolních polích malebné vesničky Pikárec (Vysočina).

Jedná se poctivý velký špalek černého turmalínu, který se z jedné strany pyšní opravdu unikátním a vysoce estetickým stupňovitým zakončením. Toto ukončení je velice slušně zachovalé, má krásný lesk a v okraji jej zdobí drobné lupínky lesklé slídy neboli muskovitu.

Druhá (čelní) strana skorylu se pak může pochlubit alespoň lehkým náznakem ukončení.

Po celém svém obvodu je turmalín nádherně lesklý a od přírody jej samozřejmě zdobí charakteristické jemné rýhování.

Takto mohutné černé skoryly s estetickým ukončením se v naší přírodě vyskytují naprosto ojediněle, proto tento špalík rozhodně patří mezi sbírkové vzorky. Díky své velikosti a zakončení však turmalín jistě potěší i ty z vás, jenž se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

Tento černý turmalín byl v naší přírodě nalezen ve dvou částech, ze kterých je nyní precizně sestaven do svého původního tvaru. Tento zásah však rozhodně nekazí celkový krásný vzhled kamene a ani nesnižuje jeho energetický potenciál. (Větší a hodnotnější černé turmalíny jako je tento se rekonstruují celkem běžne, protože najít takto velký skoryl v přírodě vcelku, je prakticky nemožné).

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 43 x 30 x 30 mm

Váha: 90 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG". (Přečtěte si náš podrobný článek věnovaný tématu ELEKTROSMOG - zobrazit celý článek).

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by Vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden větší špalík o rozměrech alespoň 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech a tvarech. Oba dva druhy těchto turmalínů mají samozřejmě shodné energetické vlastnosti, takže proti elekrosmogu chrání stejně účinně.

Černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat (podobně jako tužkové turmalíny), takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. To využijete především tehdy, pokud s těmito drahými kameny chcete pravidelně energeticky pracovat. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem. V přírodě se však takto zakončené špalíky nacházejí vzácně, takže je jejich cena o něco vyšší, než u turmalínů bez zakončení. Čím je toto ukončení dokonalejší a zajímavější, tím je cena samozřejmě vyšší.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny (přečtěte si "Náš příběh") takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

 

Další nabídku přírodních černých turmalínů z ČR naleznete v naší sekci - PRODEJ ČERNÝCH TURMALÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - NABÍDKA ČERNÝCH TURMALÍNŮ.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 20140
2 450 Kč
Slušný válec černého turmalínu s fantastickým stupňovitým ukončením
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty