Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Pozoruhodná srostlice černých turmalínů na mateční hornině

Obdivuhodný kousek přírodního černého turmalínu skorylu pocházející z proslaveného mineralogického naleziště Bory (Vysočina).

Jedná se o větší sbírkovou srostlici černých turmalínů, na v tzv. mateční hornině, kterou zde tvoří albit v kombinaci s křemenem.

Takto mohutné srostlice skorylů se v naší přírodě objevují velice ojediněle, proto jsou vzácné a vyhledávané nejen sběrateli minerálů, ale i lidmi, kteří se o drahé kameny zajímají kvůli jejich energetickým účinkům. Shluk mnoha turmalínů má totiž velmi významné elektromagnetické vlastnosti.

Na vzorku můžete obdivovat několik větších podlouhlých špalíků, z nichž nejdelší má uctihodnou délku 4,5 centimetru. Najdete zde však i spoustu středních či menších válečků, z nichž některé jsou i krásně ukončené.

Srostlice sice není dokonalá (nepoškozená), i přes to však působí velice hodnotným, atraktivním a hlavně zajímavým dojmem.

Na originalitě vzorku ještě přidává nevšední hnědo-oranžový povlak přírodního limonitu, který můžete spatřit v některých pasážích.

Ze spodní tzv. nepohledové strany sice vzorek nepůsobí úplně esteticky, tato strana však výborně poslouží jako podstava při vystavení kamene například ve vitrínce či na poličce.

Pokud si tuto srostlici důkladněji prohlédnete, objevíte i úsek o velikosti přibližně 2 x 2 centimetry, kde se nachází drobné krystalky záhněd. Ty jsou zachyceny i v detailu na jedné z fotografií. Jednotlivé malinké krystalky však můžete po důkladnějším prozkoumání objevit zarostlé i mezi špalíky skorylů. Schovává se zde i fantastická drůzička drobounkých špiček záhněd a to na ploše cca 1 x 1 centimetr. Tyto na první pohled skryté zajímavosti se nejlépe hledají pomocí baterky.

Celkově jde o unikátní kámen z naší země, který rozhodně patří k těm vzácnějším.

————————————————————————————

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2022

Rozměry: 120 x 75 x 65 mm

Váha: 647 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————

Černý turmalín - neobyčejný drahý kámen

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG". (Přečtěte si náš podrobný článek věnovaný tématu ELEKTROSMOG - zobrazit celý článek).

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by Vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden větší špalík o rozměrech alespoň 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech a tvarech. Oba dva druhy těchto turmalínů mají samozřejmě shodné energetické účinky a vlastnosti, černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat (podobně jako tužkové turmalíny), takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem. V přírodě se však takto zakončené špalíky nacházejí vzácně, takže je jejich cena o něco vyšší, než u turmalínů bez zakončení.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny (přečtěte si "Náš příběh") takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

————————————————————————————

Další české přírodní černé turmalíny skoryly najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů skorylů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 23271
3 750 Kč
Pozoruhodná srostlice černých turmalínů na mateční hornině
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty