Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Srostlice krystalů záhněd na estetické podložce tvořené albitem, muskovitem a černým turmalínem

Sběratelský kousek přírodní záhnědy pocházející z proslavené české lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o velice zajímavou srostlici několika krystalů záhněd. Tyto krystaly jsou pozoruhodně zarostlé v estetické podložce tvořené albitem, muskovitem a černým turmalínem.

Tento obdivuhodný vzorek se tedy může pochlubit opravdu pestrou kombinací minerálů typických pro zdejší pegmatity.

Na první pohled každého jistě upoutají již zmíněné krystaly záhněd, kterých se zde nachází hned několik. Krystaly jsou krásně zachovalé a některé z nich jsou dokonce i tzv. oboustranně vyvinuté, mají tedy špici na obou koncích.

Povrch záhněd je částečně až zcela lesklý, takže některé z nich můžete i lehce prosvítit a pozorovat tak různé úkazy jako mlhoviny, inkluze či peříčka.

Samotná barva záhněd na na běžném denním světle či ve stínu poměrně tmavší kouřový odstín, když však krystaly prosvítíte, rozzáří se příjemným jemně hnědým nádechem s lehce kouřovými tóny.

Dalším hojně zastoupeným minerálem je zde albit, který tvoří tzv. podložku celému vzorku. Tento bílý až nažloutlý nerost působí v kontrastu s tmavší záhnědou opravdu skvěle.

Dále si jistě nelze nevšimnout černých turmalínů skorylů, které se zde nachází jak v podobě menších špalíků, tak i drobných jehliček.

Celkový estetický vzhled pak dotváří lesklé lupínky muskovitu neboli světlé slídy. Tyto menší či drobné lupeny jsou zarostlé i některých krystalových stěnách záhněd, což vypadá vskutku zajímavě.

Tento vzorek si díky své rozmanitosti minerálů zamilují nejen sběratelé, ale i lidé, kteří se o drahé kameny zajímají kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: cca 80 x 52 x 40 mm

Váha: 150 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Další nabídku přírodních českých záhněd naleznete v naší sekci - PRODEJ ZÁHNĚD, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - NABÍDKA ZÁHNĚD.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 20044
980 Kč –28 % 700 Kč
Srostlice krystalů záhněd na estetické podložce tvořené albitem, muskovitem a černým turmalínem
zahneda srostlice krystaly pegmatitovy vzorek vysocina prodej 2
980 Kč –28 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty

zahneda kamen krystal prirodni prodej cena 1 20601
zahneda podlozkova vysocina krystaly kamen prirodni obrazek 12 8345
zahneda krystal dolni bory hate vysocina obrazky 2
2 200 Kč
2 500 Kč (–12 %)
20059