Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Srostlice krystalů záhněd s inkluzemi ametystu - sběratelská rarita z České Meze na Vysočině

Obdivuhodný vzorek přírodní záhnědy v lehkém spojení s ametystem z proslavené kamínkářské lokality Česká Mez nedaleko Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velkou srostlici krystalů záhněd. Tyto krystaly jsou navíc tzv. oboustranně vyvinuté, takže mají špice na obou svých koncích.

Některé špičky jsou sice lehce odřené či ťuklé, jako celek však vzorek působí zachovalým dojmem.

Povrch kamene je částečně lesklý, takže pokud jej prosvítíte sluníčkem nebo baterkou můžete v některých úsecích i lehce nahlédnout dovnitř krystalů a pozorovat tak jejich vnitřní svět.

Ve středu je sice srostlice značně zakalená, špice krystalů však ukrývají různé mlhovinky, inkluze či peříčka. Můžete zde však objevit i pěknou menší barevnou duhu.

Velmi zvláštní je pak samotná barva této srostlice. Jak už bylo zmíněno v nadpise, jedná se o záhnědu s inkluzemi ametystu. Pro lepší pochopení tohoto poměrně složitého názvu je nutné si nejprve trošku popsat samotnou lokalitu Česká Mez.

Naleziště Česká Mez se v dřívějších, ale i poměrně nedávných dobách proslavilo především nádhernými krystaly sytě fialových ametystů a to nejčastěji o velikosti od jednoho do pěti centimetrů. V této oblasti se však vyskytují i krystaly záhněd či křišťálů. Opravdu pozoruhodné však je, že tyto tři minerály (ametysty, záhnědy a křišťály) se zde celkem často mísí a vzájemně prolínají, takže můžete občas narazit na podobnou vzácnost jako je právě záhněda s tzv. inkluzí ametystu, přičemž inkluzí se rozumí malá pasáž (oblast).

Samotná záhněda má příjemný světle až středně kouřový odstín, inkluze ametystu se pak pyšní půvabným fialových nádechem.

Ametystové inkluze lze fotoaparátem zachytit poměrně obtížně, proto na snímcích nejsou téměř patrné. Jedna z inkluzí se nachází v dominantní špici srostlice a má velikost přibližně 10 x 5 x 5 milimterů. Druhou inkluzi lze objevit na opačné straně krystalu a má přibližně stejnou velikost, její zbarvení je však velmi světle fialové a nejvíce samozřejmě vynikne pokud vzorek nasvítíte baterkou.

Pokud vás lákají různé sběratelské rarity z oblasti Vysočiny, tato záhněda s inkluzemi ametystu by ve vaší sbírce rozhodně neměla chybět.

 

Místo nálezu: Česká Mez (Vysočina)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 45 x 42 x 30 mm

Váha: 65 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 21180
3 500 Kč –28 % 2 490 Kč
Srostlice krystalů záhněd s inkluzemi ametystu - sběratelská rarita z České Meze na Vysočině
srostlice zahneda krystaly inkluze amytstu ceska mez obrazky 3
Tip!
3 500 Kč –28 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty

zahneda krystal barevna duha prirodni cesky drahy kamen 1 23100
zahneda kamen krystal prirodni prodej cena 1 20601